Skip to content

Nasza serwerownia

Nasza serwerownia zlokalizowana jest w Lublinie, dzięki czemu czas dostępu do naszych serwerów jest znacznie krótszy niż w przypadku korzystania z usług zagranicznych providerów. W tym miejscu krzyżują się światłowody głównych węzłów takich operatorów jak: ATM, Crolwey, GTS Energis, TK Telekom, Polkomtel, LubMAN, Netia.

Gwarancja stabilności hostingu

Budynek, w którym znajduje się serwerownia posiada dwie niezależne linie zasilające, za wykorzystanie których odpowiadają trzy autonomiczne systemy automatycznego załączania rezerwy. Serwerownia wyposażona jest we własne systemy zasilania awaryjnego UPS i agregat prądotwórczy.

Wewnętrzna instalacja elektryczna serwerowni chroniona jest przed przepięciami za pomocą odgromników oraz ochronników klasy B+C w rozdzielni głównej jak również podwójnych ochronników klasy D (w rozdzielniach oraz bezpośrednio w każdym zasilaczu UPS).

Profesjonalna klimatyzacja utrzymuje stałą temperaturę nawet podczas ekstremalnych mrozów i upałów. Również podłączona jest pod zasilanie zapasowe. Utrzymuje ona temperaturę 16-18°C.

Stabilność działania serwisów internetowych naszych Klientów jest dla nas priorytetem.

Bezpieczeństwo danych Klientów

Serwerownia położona jest w gmachu monitorowanym przez całą dobę przez agencję ochrony wynajętą przez właściciela budynku. W serwerowni zainstalowano certyfikowane czujniki dymu, do wykrywania pożaru w fazie początkowej. Są one połączone z centralą alarmową.

Serwerownia wyposażona jest w strumieniujące kamery IP. Na życzenie Klienta istnieje możliwość instalacji dedykowanej kamery.

Ściany serwerowni mają grubość 80 cm, a wejście do niej zabezpieczają solidne drzwi antywłamaniowe. Kamienna posadzka, którą wyłożona jest podłoga, posiada antystatyczne właściwości.

Bezpieczeństwo danych naszych Klientów traktujemy bardzo poważnie.