Domena w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co to jest domena internetowa?

Wielu internautów codziennie zadaje to pytanie szukając pomysłu na chwytliwą i prostą nazwę dla Swojej strony bądź sklepu internetowego. Odpowiedź jest w gruncie rzeczy prosta. Domena internetowa to tak naprawdę ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP ( urządzenia sieciowe do komunikacji w Internecie używają właśnie tych adresów) łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Domena internetowa tak naprawdę składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwą główną jest najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy czy organizacji, jej skrót bądź też opisująca jej działalność. W Naszym przypadku nazwą główną jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl, a połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl. Interesuje Cię kto jest właścicielem konkretnej domeny? Dzięki wyszukiwarce WHOIS zorientujesz się kto jest obecnym właścicielem domeny, datę jej rejestracji i aktualizacji, a także adres Abonenta. Wolną domenę można sprawdzić w wyszukiwarkach domen, po potwierdzeniu o jej dostępności można przystąpić do zamówienia i rejestracji domeny.

domeny
Jak właściwie dobrać nazwę domeny?

Przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj też, że możesz na Nas liczyć w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Krótka nazwa jest podstawą, a dlaczego? Rejestrując domenę staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prostota w tym wypadku jest wskazana. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to sam adres witryny jest prosty do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej.
 3. Trafna, chwytliwa i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to połowa sukcesu. Jeśli w nazwie Naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny, a w Polsce najczęściej jest to .pl. Jeśli swoją ofertę chcesz kierować także poza granice naszego kraju warto zastanowić się nad rozszerzeniem .eu. Możesz także wybrać inne popularne, jak .com, .biz, .info, zależnie od potrzeb i prowadzonej działalności w sieci.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Poszukujesz taniej domeny?

Staramy się oferować najtańsze domeny na rynku. Co oferujemy w ramach Naszych usług:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Cennik domen jest zoptymalizowany tak, aby każdy zainteresowany wybrał opcję dla Niego z odpowiednim rozszerzeniem domenowym i nie odczuł tego finansowo. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie w prosty sposób, a także pozwoli zaoszczędzić na samej domenie. Kupując domenę u Nas i decydując się na hosting otrzymasz także pakiet usług pocztowych do prostego zarządzania skrzynkami pocztowymi w obrębie domeny – bezpłatna poczta.

Staramy się ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny, a  jeżeli okaże się że jest wolna to zarejestrujemy ją dla Ciebie. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny.

 

Hosting domen … TURBOHOST.  U nas kupisz i zarejestrujesz domenę w najkorzystniejszym wariancie.