Domena - Białystok w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Definicja domeny internetowej

Domena internetowa to nic innego jak ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS, który z kolei został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP, łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Domena składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (pl, com, , biz, eu, info). Nazwą główną to fraza  identyfikująca nazwę firmy czy organizacji, jej skrót czy też opisująca jej działalność. Dla przykładu nazwą główną Naszej strony jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl, a połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się na nazwę domenową turbohost.pl.

Jeśli interesuje Cię kto jest właścicielem domeny, bo chcesz ją np. wykupić, pomocne okażą się wyszukiwarki WHOIS. Dostarczają informacje na temat obecnego właściciela domeny, datę jej rejestracji i aktualizacji, a także adres Abonenta. Z Z kolei wolną domenę można sprawdzić w wyszukiwarkach domen. Po potwierdzeniu dostępności można przystąpić do zakupu i rejestracji domeny internetowej.

najtańsze domeny
Jakimi wytycznymi należy kierować się co do wyboru nazwy Swojej domeny?

Kilka poniższych rad pozwoli Ci wybrać optymalną nazwę dla swojej witryny czy sklepu internetowego. Możesz także zdać się na Nas, pomożemy w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Krótka nazwa to podstawą. Rejestrując domenę staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Tak po prostu. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania, a jej pisownia nie jest skomplikowana to też sam adres witryny będzie łatwy do przekazania innym użytkownikom nawet podczas rozmowy telefonicznej.
 3. Chwytliwa i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez internautów to już połowa sukcesu. Jeśli w nazwie domeny znajdują się słowa często wyszukiwane w wyszukiwarkach internetowych to można trafić ze swoją ofertą usługową do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Rozszerzenie domeny też jest istotne. W Polsce najczęściej jest to .pl. W europie stosowana jest końcówka .eu. Chcąc promować swoją markę globalnie warto zastanowić się nad rozszerzeniem .com. Możesz także wybrać inne popularne, jak biz, info, net, a zależne to jest od potrzeb i zakresu swojej działalności.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, ma także duże znaczenie w przypadku domen. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Szukasz najtańszej domeny w Białymstoku?

Staramy się oferować najtańsze domeny Białystok. W ramach naszych usług oferujemy szereg czynności dotyczących domen internetowych:

 • Transfer domen od innych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatne wydawanie kodów authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Nasz cennik domen jest zoptymalizowany tak, aby każdy zainteresowany wybrał opcję szytą na miarę dla Niego nie odczuwając tego finansowo. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie w prosty sposób. Kupując domenę u Nas i decydując się na hosting otrzymasz także pakiet usług pocztowych do prostego zarządzania skrzynkami pocztowymi. Jeśli szukasz najtańszych domen w Białymstoku z popularnymi rozszerzeniami to skontaktuj się z Nami.

Na Naszej stronie głównej sprawdzisz dostępność domeny, a  jeżeli okaże się że jest wolna to zarejestrujemy ją dla Ciebie. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy strony czy sklepu internetowego. Zajmujemy się szeroko pojętym hostingiem domen internetowych.

 

Najtańsze domeny w Białymstoku … TURBOHOST.  U nas kupisz tanią domenę internetową z najkorzystniejszymi rozszerzeniami.