Domena - Gdańsk w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Definicja domeny internetowej

Rozmawiając na temat domen internetowych warto zacząć od przybliżenia jej definicji. Jest to w gruncie rzeczy prosta kwestia i można ją porównać, ze domena jest dla strony internetowej jak ulica dla mieszkania. Bez nazwy ulicy ciężkie byłoby określenie lokalizacji danego mieszkania.  Domena internetowa to ciąg znaków, który identyfikuje witrynę w Internecie. Powiązana jest z systemem DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP ( używane w komunikacji między urządzeniami sieciowymi) łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Składa się z kolei z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia. Nazwą główną najczęściej jest powiązana z nazwą firmy czy jej działalnością.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czy interesująca Cię nazwa domenowa jest dostępna skorzystaj z wyszukiwarki domen. Gdy okaże się, że jest wolna można wtedy dokonać zakupu i rejestracji domeny internetowej.

wolne domeny
Nazwa domeny - jak powinna być?

Kilka poniższych porad może okazać się pomocnych przy wyborze odpowiedniej domeny, jej rozszerzenia i stworzenia takiej nazwy, aby łatwo wpadała w pamięć i była rozpoznawalna przez użytkowników Internetu. Na co zwrócić uwagę?

 1. Krótka nazwa jest istotna, zapytasz pewnie dlaczego? Podczas rejestracji domeny warto kierować się zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena będzie łatwiejsza do zapamiętania przez internautów, a internauci w mniejszym stopni będą unikać pomyłek podczas wpisywania adresu strony.
 2. Prostota w tym wypadku jest wskazana. Prosta do przeliterowania nazwa strony czy sklepu internetowego będzie łatwa do przekazania innym użytkownikom nawet podczas rozmowy telefonicznej.
 3. Trafna, chwytliwa i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to połowa sukcesu. Jeśli chcesz się wyróżnić w swojej lokalizacji warto wykorzystać do tego celu domeny regionalne. W gruncie rzeczy w przypadku zakładu fryzjerskiego czy sklepu rowerowego będzie to sensownym rozwiązaniem.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny. Po co ograniczać się do klasycznych i popularnych? Możesz zdecydować się na rozszerzenia typu: .pl, .com, .info, czy .eu. Warto jednak przy dzisiejszym ogromie możliwości wyboru z setek końcówek domenowych stworzyć nietypowy adres internetowy, który idealnie będzie pasował do Twojej działalności i tego czym się zajmujesz.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie ma swoją moc także w odniesieniu do domen. Domena, czyli witryna posiadająca swój adres to tak naprawdę wizytówka Twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności To nie powinien być zbiór przypadkowych słów.
Poszukujesz wolnej domeny w Gdańsku?

TURBOHOST oferuje tanie domeny regionalne i funkcjonalne. Sprawdź co oferujemy w ramach Naszych usług:

 • Transfer domen od innych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Cennik domen staraliśmy się tak zoptymalizować, aby był konkurencyjny i każdy zainteresowany znalazł dla siebie domenę dopasowaną do jego potrzeb i możliwości finansowych. Przy wyborze naszych serwerów dostajesz darmową domenę, mając zarejestrowaną stronę internetową możesz zaistnieć w Internecie w prosty i bezproblemowy sposób. Kup domenę u Nas, a gdy zdecydujesz się także na usługi hostingowe to otrzymasz od nas pakiet usług pocztowych do zarządzani skrzynkami mailowymi w obrębie Swojej domeny. Wolna domena w Gdańsku? Na stronie głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność interesującej Cię domeny internetowej.

Należy pamiętać, że podczas rejestracji domeny Twoje nazwisko, a także adres, telefon i inne dane są publikowane w bazie WhoIs, dlatego warto zadbać o ochronę danych osobowych, aby uniknąć nieprzyjemności ze strony spamerów czy oszustów kradnących tożsamość. Staramy się uświadamiać Naszych klientów przed takimi ewentualnościami. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny.

 

Tanie domeny w Gdańsku? Sprawdź ofertę TURBOHOST.  U nas dowiesz się czy domena jest wolna i zarejestrujesz ją w najkorzystniejszym wariancie cenowym.