Domena - Katowice w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co to domena internetowa?

W dużym skrócie domena to tak naprawdę ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS. System ten służy do zamiany adresów znanych Internautom na adresy IP, które są z kolei zrozumiałe dla urządzeń sieciowych. Dzięki temu, nie trzeba pamiętać adresów IP serwerów na, których przechowywane są strony internetowe, tylko stosuje się zrozumiałe dla Nas nazwy domenowe. Składa się ona z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia. Możemy wyróżnić szereg popularnych rozszerzeń, jak np. .pl, .com, .net, .biz, .eu. Nazwą główną jest najczęściej fraza, która identyfikuje nazwę firmy lub utożsamia się z jej działalnością.

tanie domeny
Jak właściwie dobrać nazwę domeny?

Przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj też, że możesz na Nas liczyć w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Krótka nazwa jest podstawą, a dlaczego? Rejestrując domenę staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prostota w tym wypadku jest wskazana. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to sam adres witryny jest prosty do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej.
 3. Trafna, chwytliwa i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to połowa sukcesu. Jeśli w nazwie Naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny, a w Polsce najczęściej jest to .pl. Jeśli swoją ofertę chcesz kierować także poza granice naszego kraju warto zastanowić się nad rozszerzeniem .eu. Możesz także wybrać inne popularne, jak .com, biz, info, zależnie od potrzeb i prowadzonej działalności w sieci.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Szukasz taniej domeny internetowej?

Tanie domeny Katowice oferuje TURBOHOST. W ramach tego umożliwiamy:

 • Transfer domen od innych autoryzowanych rejestratorów,
 • Cesje domen,
 • Bezpłatne wydawanie kodów authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny w wyszukiwarce domen,

Jeśli poszukujesz najtańszej domeny w Katowicach to Nasz cennik domen został tak zoptymalizowany, abyś mógł wybrał opcję, która najbardziej będzie Ci odpowiadać. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie ze swoją działalnością w prosty sposób. Kupując domenę i decydując się na hosting w TURBOHOST otrzymasz za darmo pakiet usług pocztowych do prostego zarządzania skrzynkami pocztowymi w obrębie domeny.

Dzięki wyszukiwarce WHOIS zorientujesz się kto jest obecnym właścicielem domeny, poznasz datę jej rejestracji i aktualizacji, a także adres Abonenta. Wolną domenę sprawdzisz na stronie głównej TURBOHOST, po potwierdzeniu o jej dostępności można przystąpić do zamówienia i rejestracji domeny. Pomagamy Naszym klientom ze znalezieniem właściwej nazwy dla ich strony.Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszego adresu internetowego.

 

Tanie domeny w Katowicach  … to tylko w TURBOHOST.  Tu kupisz i zarejestrujesz domenę w najatrakcyjniejszych cenach.