Domena - Kielce w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co to jest domena internetowa?

Będąc przedsiębiorcą, który chciałby zaistnieć ze swoją ofertą w Internecie z pewnością zadajesz Sobie to pytanie szukając pomysłu na chwytliwą i prostą nazwę dla Swojej strony bądź sklepu internetowego. Domena internetowa to tak naprawdę ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Adresy IP są zrozumiałe jedynie dla komputerów i innych urządzeń sieciowych, jednak dla ludzi zapamiętanie adresów w takiej formie jest niemal niemożliwe. Z tej racji powszechnie używa się nazw domenowych do określania adresów internetowych poszczególnych witryn, blogów czy witryn internetowych. Domena składa się z dwóch części. Z nazwy głównej – fraza, która najbardziej identyfikuje z nazwą firmy bądź jej działalnością oraz końcówki poprzedzonej kropką – czyli rozszerzenia domenowego (.pl, .com, .biz, .eu, .info). W przypadku Naszej strony nazwą główną jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl. Połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl.

darmowe domeny
Właściwa nazwa dla Twojej domeny?

Jeśli zastanawiasz się czym możesz kierować się przy opracowywaniu nazwy dla adresu internetowego to poniższa lista może być pomocna. Wybór „odpowiedniej” domeny możesz zlecić profesjonalistom, którzy tak dobiorą słowa zawarte w nazwie domenowej i rozszerzenie, aby jednoznacznie odwoływała się do prowadzonej działalności biznesowej.

 1. Krótka nazwa ma znaczenie. Podczas poszukiwaniu nazwy dla swojej domeny staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów.
 2. Prostota w przypadku nazw domenowych jest niesłychanie wskazana. Domena to adres twojej strony internetowej, prosta do przeliterowania i zawierająca prostą pisownię pozwala uniknąć nieporozumień, a także ułatwia w przekazywaniu informacji o Tobie klientom, którzy już skorzystali z Twoich usług.
 3. Dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to połowa sukcesu. Jeśli w nazwie domeny znajdą się słowa kluczowe, które są popularne to taka domena może tylko zyskać na atrakcyjności.
 4. Rozszerzenie domenowe także jest istotne. Możesz zdecydować się na popularne i sprawdzone, jak: .pl, .info, .org. Jeśli swoją ofertę chcesz kierować także poza granice naszego kraju warto zastanowić się nad rozszerzeniem .eu czy .com. Możesz także wybrać domenę regionalną, która będzie odpowiednia dla firm prowadzących swoją działalność wyłącznie w danej lokalizacji. Rozszerzenia takie jak: .hotel, .pub, .cafe pozwalają na większą identyfikacje marki z prowadzoną przez siebie działalnością.
 5. Adres internetowy jest jak adres ulicy, w obydwóch przypadkach są one wymagane gdy szuka się konkretnej strony  czy danego mieszkania. Domena to wizytówka twojej firmy, dlatego musisz zadbać aby nawiązywała do marki lub prowadzonej działalności. To nie może być zbiór przypadkowych słów, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.
Poszukujesz darmowej domeny w Kielcach?

Oferujemy bezpłatne domeny Kielce. Co oferujemy w ramach Naszych usług?

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Cennik domen w TURBOHOST jest zoptymalizowany tak, aby każdy zainteresowany wybrał opcję specjalnie dla Niego z odpowiednim rozszerzeniem domenowym, dobranym według potrzeb i możliwości. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie w prosty sposób. Hosting domen od TURBOHOST to wygoda, a także pakiet praktycznych narzędzi przydatnych do funkcjonowania w Internecie.

Staramy się ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz czy interesująca Cię domena jest wolna, a  jeżeli tak jest to zarejestrujemy ją dla Ciebie. Korzystając z wyszukiwarek WhoIs możesz sprawdzić kto jest aktualnym właścicielem domeny i kiedy kończy się jej ważność. Pamiętaj, aby odnawiać rejestrację swojej domeny, bo w innym wypadku po okresie karencji może zostać wykupiona przez kogoś innego. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny. Domeny pocztowe, domeny dla sklepów internetowych także zarejestrujesz w TURBOHOST.

 

Darmowa domena w Kielcach … niewątpliwie TURBOHOST. Profesjonalny hosting domen.