Domena - Kraków w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Do czego potrzebna jest domena internetowa.

Chcąc zaistnieć w Internecie wystarczy kilka kroków. Jeżeli masz już stronę internetową, to potrzebujesz tylko domeny i serwera, na którym będzie przechowywana strona internetowa. Domena internetowa to tak naprawdę ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS. Został on stworzony, aby zastąpić adresy IP łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Adresy IP są zrozumiałe dla komputerów, ale dla ludzi już nie koniecznie, stąd potrzeba zapisywania ich w formie nazw domenowych. Domena internetowa składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwa główna to najczęściej fraza, która najbardziej identyfikuje nazwę firmy czy organizacji lub jej skrót. W Naszym przypadku nazwa główna – turbohost, z kolei rozszerzenie – .pl, a połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl.

Jeśli chcesz wiedzieć kto jest właścicielem konkretnej domeny? Dzięki wyszukiwarce WhoIs zorientujesz się kto jest obecnym właścicielem domeny, poznasz datę jej rejestracji a także ważności.

wolne domeny
Jaka powinna być nazwa domenowa?

Przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj też, że możesz na Nas liczyć w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Krótka nazwa jest wymagana, a dlaczego? Rejestrując domenę staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów.
 2. Prosta i łatwa do zapamiętania. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to sam adres witryny jest prosty do przekazania innym użytkownikom podczas rozmowy.
 3. Trafny i chwytliwy adres internetowy dopasowany względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez internautów to ogromny atut w ręku w stosunku do konkurencji. Jeśli w nazwie Naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby grupy docelowej.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny, a w Polsce najczęściej jest to .pl. Jeśli swoją ofertę chcesz kierować także poza granice naszego kraju warto zastanowić się nad rozszerzeniem .eu, .com. Możesz także wybrać inne popularne, jak .net, .info, a jest to zależne od potrzeb. Domena regionalna czy funkcjonalna w niektórych sytuacjach może być lepszym wyborem.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.
Zastanawiasz się czy interesująca Cię domena jest wolna?

Czy domena jest wolna możesz sprawdzić w wyszukiwarkach domen. My Ci taką udostępniamy i oferujemy tanie domeny Kraków. U Nas dokonasz i uzyskasz:

 • Transferu domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesji domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie kody authinfo,
 • Delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Narzędzia i dodatki, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Możliwość sprawdzenia dostępności domeny,

Cennik domen jest zoptymalizowany tak, aby każdy zainteresowany wybrał opcję dla Niego z odpowiednim rozszerzeniem domenowym i nie odczuł tego finansowo. Oferujemy hosting domen z popularnymi rozszerzeniami, jak: .com, .info, .org, ale także inne bardziej nietypowe: .camera, .gallery, .bike. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, pozwoli Ci to zaistnieć w Internecie ze Swoją stroną internetową. Kupując domenę wraz z hostingiem otrzymujesz też pakiet usług pocztowych.

 Na stronie głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny, a  jeżeli okaże się, że jest wolna to będziemy w stanie zarejestrować ją dla Ciebie. Jeśli masz pytania odnoście interesujących Cię domen, dodatków jakie możesz otrzymać, skontaktuj się z Nami a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

 

Hosting tanich domen w Krakowie … to TURBOHOST.  Kup domenę w najkorzystniejszym pakiecie.