Domena - Łódź w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co to jest domena internetowa?

Wielu internautów codziennie zadaje to pytanie szukając pomysłu na chwytliwą i prostą nazwę dla Swojej strony bądź sklepu internetowego. Odpowiedź jest w gruncie rzeczy prosta. Domena internetowa to tak naprawdę ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP ( urządzenia sieciowe do komunikacji w Internecie używają właśnie tych adresów) łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Domena internetowa tak naprawdę składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwą główną jest najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy czy organizacji, jej skrót bądź też opisująca jej działalność. W Naszym przypadku nazwą główną jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl, a połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl.

darmowe domeny
Jak właściwie dobrać nazwę domeny?

Przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj też, że możesz na Nas liczyć w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Krótka nazwa jest podstawą, a dlaczego? Rejestrując domenę staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prostota w tym wypadku jest wskazana. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to sam adres witryny jest prosty do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej.
 3. Trafna, chwytliwa i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to połowa sukcesu. Jeśli w nazwie Naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny, a w Polsce najczęściej jest to .pl. Jeśli swoją ofertę chcesz kierować także poza granice naszego kraju warto zastanowić się nad rozszerzeniem .eu. Możesz także wybrać inne popularne, jak .com, .biz, .info, zależnie od potrzeb i prowadzonej działalności w sieci.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Chcesz zaistnieć w Internecie ze swoją stroną internetową?

Darmowe domeny Łódź. Jeśli skorzystasz z naszego hostingu domen to masz zagwarantowane:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Poszukujesz domeny .pl w najlepszej cenie? Dodatkowo chciałbyś zarejestrować domenę funkcyjną .pl? Przygotowany przez nas cennik domen jest zoptymalizowany do potrzeb klientów. Chciałbyś kupić domenę zupełnie za darmo? Wybierz nasz serwer, a w pakiecie otrzymasz domenę internetową bezpłatnie. Jeśli posiadasz już stronę internetową to pozwoli Ci to zaistnieć w Internecie. Zamawiając w TURBOHOST hosting domen otrzymasz także pakiet usług pocztowych do prostego zarządzania skrzynkami pocztowymi w obrębie domeny – bezpłatna poczta. Tanie domeny internetowe w Łodzi to nasza „domena”.

 Dzięki wyszukiwarce WhoIs dowiesz się kto jest obecnie właścicielem domeny, uzyskasz informacje na temat daty jej rejestracji i ważności, a także adres Abonenta. Staramy się ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony. W wyszukiwarkach domen sprawdzisz, czy domena jest dostępna. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny. Jeżeli okaże się, że będzie wolna to zarejestrujemy ją dla Ciebie. Staramy się służyć pomocą naszym klientom. Masz pytanie to skontaktuj się z nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny.

 

Jeśli szukasz darmowych domen w Łodzi to skorzystaj z usług TURBOHOST.