Domena - Lublin w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Czym jest domena?

Domena internetowa jest adresem strony internetowej. Tak, jak adres ulicy wskazuje konkretne mieszkanie, tak domena określa witrynę, do której możemy uzyskać dostęp. Jest to tak naprawdę ciąg znaków, który identyfikuje stronę w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić zrozumiałe dla urządzeń sieciowych adresy IP, łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami domenowymi. Każda domena internetowa jest złożona z dwóch części – nazwy głównej np. turbohost oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia .pl. Po złożeniu tych dwóch fraz tworzy się nazwa domenowa – turbohost.pl. Oczywiście rozszerzeń domen obecnie można liczyć w setkach, a do najpopularniejszych można zaliczyć: .com, .net, .biz, .eu, .info, .org. Każda domena powinna zostać zarejestrowany, w przeciwnym dodatku może ona zostać „podkradziona” przez innych użytkowników.

Właściciela konkretnej domeny możesz znaleźć w wyszukiwarce WhoIs. Uzyskasz informacje na temat daty jej rejestracji i aktualizacji, a także adres i telefon Abonenta. Dostępność domeny można z kolei sprawdzić w wyszukiwarkach domen, po potwierdzeniu o jej dostępności można przystąpić do zamówienia i rejestracji domeny internetowej.

najtańsze domeny
Odpowiednia nazwa domenowa, jak powinna być?

Poniższa lista została wykonana na potrzeby użytkowników, którzy poszukują pomocy przy wyborze odpowiednich nazw domenowych.

 1. Krótka nazwa do 15 znaków jest wskazana. Staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prostota jest równie ważna. Nazwa prosta do przeliterowania i zawierająca prostą pisownię jest tym bardziej łatwa do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej.
 3. Trafny dobór fraz i słów znajdujących się w nazwie domenowej jest niezwykle istotny. Jeśli w nazwie naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów i uzyskać przewagę nad konkurencją.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny, a w Polsce najczęściej jest to .pl. Istnieją też domeny regionalne i funkcjonalne. Można też wybrać domenę ze specyficznym rozszerzeniem, które dobitnie będzie wskazywać na branże, w której się specjalizujesz. Jeśli prowadzisz sklep rowerowy możesz zdecydować się na .bike, a może jesteś właścicielem szkoły tańca to z pewnością zainteresuje Cię rozszerzenie .dance.
 5. Domena, a tak naprawdę strona internetowa to wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki, chociaż nawiązywać do prowadzonej działalności. Nazwa domenowa powinna być przemyślana i nie należy tego lekceważyć.
Najtańsza domena w Lublinie?

Jeśli szukasz najtańszych domen Lublin z najpopularniejszymi rozszerzeniami to skorzystaj z naszej oferty. Co oferujemy w ramach Naszych usług:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Cennik domen jest zoptymalizowany tak, aby każdy zainteresowany wybrał opcję dla Niego z odpowiednim rozszerzeniem domenowym i nie odczuł tego finansowo. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie w prosty sposób, a także pozwoli zaoszczędzić na samej domenie. Kupując domenę u Nas i decydując się na hosting otrzymasz także pakiet usług pocztowych.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czy interesująca Cię domena jest dostępna, to skorzystaj z wyszukiwarki domen. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz, czy domena internetowa jest wolna. Zarejestrujemy dla Ciebie domenę taką, jaką będziesz chciał. Nie masz pomysłu na chwytliwy adres domenowy, skontaktuj się z nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy Twojej domeny.

 

Najtańsze domeny w Lublinie? Zarejestruj ją w TURBOHOST, a otrzymasz najlepszą ofertę.