Domena - Poznań w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Czym jest domena internetowa?

Najprościej domenę internetową można określić jako ciąg znaków, identyfikujących każdą stronę w systemie DNS. Z kolei system ten stworzony został po to, aby zastąpić adresy IP (postać adresu rozpoznawalna przez komputery i urządzenia sieciowe) łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami domenowymi. Taka domena naprawdę składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .eu). Nazwą główną jest najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy, jej skrót lub coś, co może opisywać jej działalność. W przypadku TURBOHOST nazwą główną jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl. Po połączeniu tych dwóch ciągów znakowych otrzymujemy nazwę domenową – turbohost.pl.

Jeśli interesuje Cię konkretna domena i chcesz sprawdzić, kto jest jej właściciel, aby np. wykupić i dokonać cesję domeny przydatne będzie narzędzie w postaci wyszukiwarki WhoIs. Dzięki temu dowiesz się wszystkich przydatnych danych na temat domeny i jej Abonenta, datę jej rejestracji i aktualizacji oraz ważność. Wolną domenę można sprawdzić w wyszukiwarkach domen, aby móc ją później zarejestrować.

tanie domeny
Dobór właściwej nazwy domenowej

Przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj też, że możesz na nas liczyć w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Należy postawić na krótką nazwę. Rejestrując domenę, należy kierować się zasadą „im krócej, tym lepiej”, dlaczego tak jest?. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez użytkowników, a przy wpisywaniu jej adresu trudniej o pomyłkę.
 2. Prostota w tym wypadku jest bardzo wskazana. Tak jak w codziennym życiu warto określać przedmioty, zjawiska czy ludzi prostymi określeniami i zwrotami, tak samo można przełożyć to w przypadku nazwy domeny. Prosta do przeliterowania jest tym łatwiejsza do zapamiętania i przekazania innym zainteresowanym.
 3. Trafny slogan reklamowy potrafi przyciągnąć rzesze nowych klientów, tak samo chwytliwa domena (adres internetowy strony) ułatwia dotarcie do większej grupy docelowej potencjalnych klientów. Jeśli w nazwie naszej domeny znajdą się słowa często szukane przez internautów, to możemy trafić ze swoją ofertą do większej ich liczby.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny. W przypadku działalności na rynku polskim najczęściej jest to .pl. Jednak warto w niektórych przypadkach wyjść z szeregu i wyróżnić się z konkurencji decydując się na nietypowe rozszerzenia domenowe. Zamierzasz otworzyć sieć kawiarni? Wybierz końcówkę .cafe, a na pewno Twoja strona zostanie zauważona. Działasz w branży hotelarskiej? Zdecyduj się na rozszerzenie .hotel. Masz możliwość zarejestrowania domeny z polskimi znakami. To, na jakie rozszerzenie domenowe się ostatecznie zdecydujesz, może przyczynić się do końcowego sukcesu.
 5. Krótko i na temat w przypadku nazw domen także ma swoje znaczenie. Domena, czyli witryna, która posiada już swój adres internetowy to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Poszukujesz taniej domeny w Poznaniu?

W swojej ofercie posiadamy tanie domeny Poznań z najpopularniejszymi rozszerzeniami jak .org, .com, .net, .info, .pl, a także domeny regionalne, funkcjonalne i szereg specjalnych z końcówkami .pub, .clothing i wiele innych. Nie zależnie od wyboru TURBOHOST gwarantuje:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Staramy się, aby cennik domen był tak dostosowany, aby każdy zainteresowany wybrał opcję dla Niego z odpowiednim rozszerzeniem domenowym i nie odczuł tego w portfelu. Przy wyborze naszych serwerów dostajesz darmową domenę, która umożliwi Ci na zaistnienie w Internecie w prosty sposób, a także pozwoli zaoszczędzić na samej domenie. Kupując domenę u nas i decydując się na hosting, otrzymasz także pakiet usług pocztowych do prostego zarządzania skrzynkami pocztowymi w obrębie domeny.

Staramy się ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny, a  jeżeli okaże się że jest wolna to zarejestrujemy ją dla Ciebie. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny.

 

Tanie domeny w Poznaniu … zapewnia to TURBOHOST.  U nas kupisz domenę internetową  w najkorzystniejszym wariancie cenowym.