Domena - Rzeszów w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Definicja domeny internetowej

Definiując domenę, można określić ją, jako ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS (Domain Name System), który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP ( odczytywane przez urządzenia sieciowe) łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami domenowymi. Każda domena składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz rozszerzenia (.pl, .com, eu, .info, .net, .biz). Nazwą główną jest najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy czy organizacji, jej skrót bądź też opisująca jej działalność.

Dzięki wyszukiwarkom WhoIs zorientujesz się, kto jest obecnym właścicielem domeny, datę jej rejestracji i aktualizacji, a także adres Abonenta. Te informacje staną się pomocne w przypadku, gdy interesująca Ciebie domena jest już zajęta, a jesteś skłonny ją wykupić. Należy w takim przypadku po porozumieniu stron dokonać cesji domeny (zmiana właściciela domeny). Wolną domenę można sprawdzić w wyszukiwarkach domen, na stronie głównej TURBOHOST możesz to sprawdzić, a jeśli interesująca Cię nazwa jest dostępna, to zarejestrujemy ją w atrakcyjnym pakiecie cenowym.

najtańsze domeny
Porady ułatwiające wybór właściwej nazwy domenowej

Wiedząc co użytkownicy, wpisują w swoje wyszukiwarki podczas poszukiwania określonych produktów, jesteśmy w stanie dowieźć jaka nazwa domenowa będzie najlepsza w danej branży, a także dostosowana do zakresu działania marki. Z tego względu przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze adresu internetowego dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj, że odpowiednia nazwa domenowa to ogromny atut marketingowy w Internecie.

 1. Krótka nazwa. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prosta nazwa. Prosta do przeliterowania i zawierająca prostą pisownię jest tym łatwiejsza do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej.
 3. Trafna, chwytliwa i dobrze dobrana nazwa. Domena dobrana pod frazy najczęściej wyszukiwane przez użytkowników Internetu to połowa sukcesu. Jeśli w nazwie naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane, to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Wyboru rozszerzenia domeny także nie należy bagatelizować. W Polsce najczęściej wybieraną opcją jest .pl. W europie będzie to .eu, z kolei chcąc kierować swoje produkty na rynek światowy można zdecydować się na .com. Możesz także wybrać inne końcówki, które pozwolą wyróżnić się z szeregu i dać Ci przewagę w wyścigu o względy i uwagę potencjalnych klientów. Chcesz działać wyłącznie na terenie Rzeszowa? Wybierz domenę .rzeszow. Specjalizujesz się w sprzedaży rowerów i prowadzisz lokalny ich serwis, możesz zdecydować się na domenę z rozszerzeniem .bike.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie dezorientować klientów.
Poszukujesz najtańszych domen na rynku?

Staramy się oferować najtańsze domeny Rzeszów na rynku. W ramach usług domenowych gwarantujemy:

 • Transfer domen od innych autoryzowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatne wydawanie kodów authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Cennik domen Rzeszów jest zoptymalizowany tak, aby każdy znalazł domenę odpowiednią dla Siebie. Atrakcyjne ceny, szeroki wybór domen regionalnych, funkcjonalnych, promocje w przypadku zamówienia kilku domen. Możliwość wyboru rozszerzenia nietypowego jak: .hotel, .cafe, .vip, .watch. Jeśli zdecydujesz się na którąś opcję naszych serwerów, to dostajesz zupełnie za darmo domenę, którą możesz u nas zarejestrować. Wybierając odpowiednie pakiety hostingu domen, umożliwiamy Ci pakiet usług pocztowych do prostego zarządzania skrzynkami pocztowymi w obrębie własnej domeny.

Staramy się, aby nasze działania przyczyniły się do łatwego znalezienie właściwej nazwy dla stron, blogów czy sklepów internetowych naszych klientów. Jesteśmy do twojej dyspozycji, jeśli masz pytania to skontaktuj się z nami.  Pomożemy Ci z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny, która sprawi, że twoja marka będzie rozpoznawalna w sieci.

 

Hosting najtańszych domen w Rzeszowie … TURBOHOST. U nas kupisz i zarejestrujesz domenę w najatrakcyjniejszych cenach.