Domena - Sosnowiec w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Domena internetowa - definicja

Definicja jest w gruncie rzeczy prosta. Domenę (adres internetowy) można przyrównać do adresu mieszkania czy domu. Jedno, jak i drugie ułatwia znalezienie tego, czego szukamy. Domena internetowa to ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP ( urządzenia sieciowe do komunikacji w Internecie używają właśnie tych adresów) łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Domena internetowa tak naprawdę składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwą główną jest najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy czy organizacji, jej skrót bądź też opisująca jej działalność. W Naszym przypadku nazwą główną jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl, a połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl.

Chcesz dowiedzieć się, kto jest właścicielem konkretnej domeny? Wyszukiwarki WhoIs pozwalają uzyskać informację na temat, kto jest obecnym właścicielem domeny, datę jej rejestracji i aktualizacji, a także adres Abonenta. Wolną domenę można sprawdzić w wyszukiwarkach domen, po potwierdzeniu o jej dostępności można przystąpić do zamówienia i rejestracji domeny.

tanie domeny
Dlaczego warto utrzymywać domenę w TURBOHOST?

Dlaczego warto zarejestrować domenę u nas? Choćby z tego powodu, że profesjonalnie podchodzimy do tematu i w kwestii wyboru „właściwej” domeny udzielamy porad, które mogą przyczynić się do sukcesu w Internecie. Oto kilka najważniejszych, które ułatwią wybór.

 1. Nazwa powinna być krótka, a dlaczego? Rejestrując domenę staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prosta nazwa jest wskazana. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to sam adres witryny jest prosty do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej.
 3. Trafna, chwytliwa i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to wielki atut. Jeśli w nazwie Naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Rozszerzenie domenowe ma znaczenie. W Polsce najczęściej jest to .pl. Jeśli swoją ofertę chcesz kierować także poza granice naszego kraju warto zastanowić się nad rozszerzeniem .eu lub .com. Możesz także wybrać inne popularne, jak .net, .biz, .info, zależnie od potrzeb i prowadzonej działalności.
 5. Krótko i na temat, będzie w tym przypadku wskazane. Domena jest wizytówką twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Chciałbyś kupić tanią domenę w Sosnowcu?

TURBOHOST oferuje tanie domeny Sosnowiec. Decydując się na rejestrację domeny internetowej u nas otrzymujesz pakiet przydatnych narzędzi, a także profesjonalne wsparcie techniczne, ponadto możesz dokonać:

 • Transferu domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesji domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenia dostępności domeny,

Nasz cennik domen jest zoptymalizowany tak, aby każdy zainteresowany wybrał odpowiednią do prowadzonego biznesu nazwę domenową.

Zawsze staramy się pomagać i ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony czy sklepu internetowego. Na stronie głównej TURBOHOST w prosty sposób wyszukasz propozycje domen, które mógłbyś zarejestrować. Wybór odpowiedniego rozszerzenia może mieć znaczenie, jeśli jest dobrze dobrane i odnosi się do prowadzonej działalności. W przypadku, gdy masz jakiekolwiek pytania to skontaktuj się z nami, a postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

 

Tanie domeny w Sosnowcu … wybierz hosting domen w TURBOHOST.  U nas kupisz i zarejestrujesz tanią domenę.