Domena - Toruń w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co to właściwie jest ta domena internetowa

Odpowiedź jest w gruncie rzeczy prosta. Domena internetowa to tak naprawdę ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS (Domain Name System). System ten to ogólnoświatowa sieć serwerów przechowujących informacje na temat adresów domen. DNS został powołany do życia, aby czytelne dla urządzeń sieciowych adresy IP, zastąpić łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami domenowymi. Każdy wpis w bazie DNS zawiera nazwę oraz odpowiadającą jej wartość, najczęściej właśnie adres IP. Domena internetowa w istocie składa się z dwóch członów – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwa główna to najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy czy organizacji.

 

wolne domeny
Kilka wskazówek, które pomogą wybrać dobrą nazwę dla domeny

Przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj też, że możesz na Nas liczyć w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Krótka nazwa. Rejestrując domenę, staraj się aby adres ten był jak najkrótszy. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prostota w tym wypadku jest wskazana. Prosta do przeliterowania i zawierająca prostą pisownię nazwa domenowa jest prosta do przekazania innym użytkownikom nawet podczas rozmowy telefonicznej.
 3. Trafna i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to ogromna przewagą nad konkurencją. Jeśli w nazwie naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane, to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów. Pamiętaj, więc o tym.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny, a w Polsce najczęściej jest to .pl. Jeśli swoją ofertę chcesz kierować także poza granice naszego kraju warto zastanowić się nad rozszerzeniem .eu. Obecnie można wybierać z setek różnych rozszerzeń, mniej lub bardziej identyfikujących z branżą czy lokalizacją.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Szukasz taniej domeny w Toruniu?

Staramy się oferować najtańsze domeny Toruń na rynku. W ramach tego gwarantujemy:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Wolne domeny możesz sprawdzić, wykorzystując naszą wyszukiwarkę domen. W kwestii doboru rozszerzenia możesz zdać się na podpowiedzi automatyczne, ale lepiej zdać się na specjalistów. Doradzimy Ci w tej kwestii. Oczywiście nasz cennik domen jest tak zoptymalizowany, aby każdy znalazł domenę dla siebie. Dodatkowo przy wyborze naszego serwera w pakiecie otrzymujesz domenę do zarejestrowania za darmo.

 Możesz korzystać z domeny wraz z wszystkimi usługami, jakie oferuje TURBOHOST. Ułatwiamy klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony. Na stronie głównej turbohost.pl sprawdzisz dostępność domeny, a  w przypadku gdy będzie wolna, zarejestrujemy ją dla Ciebie.

 

Profesjonalny Hosting domen w Toruniu … TURBOHOST.  U nas kupisz i zarejestrujesz domenę w najkorzystniejszych cenach.