Domena - Wrocław w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Domena internetowa - definicja

Wielu internautów codziennie zadaje pytanie, czy tak właściwie jest domena internetowa. Szukając pomysłu na chwytliwą i prostą nazwę dla Swojej strony bądź sklepu internetowego warto wiedzieć, jaką w tym rolę odgrywa właśnie domena. Domena internetowa to nic innego, jak adres strony, to ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS (Domain Name System). Został on z kolei stworzony po to, aby umożliwić zamianę adresów (nazwy domenowe) znanych użytkownikom Internetu na adresy zrozumiałe dla urządzeń tworzących sieć komputerową (adresy IP). Dzięki temu nie musimy posługiwać się adresami IP przy wyszukiwaniu interesujących nas stron. Każda domena złożona jest z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info).

Chcesz wiedzieć, kto jest właścicielem konkretnej domeny? Dzięki wyszukiwarkom WhoIs zorientujesz się, kto jest obecnym właścicielem domeny, poznasz datę jej rejestracji i aktualizacji, a także szereg innych danych przechowywanych w bazach wyszukiwarek WhoIs.

tanie domeny
Kilka istotnych rad pomocnych w ustalaniu adresu internetowego dla strony internetowe

Będąc liczącym się rejestratorem domen na rynku, staramy się, aby nasi klienci otrzymywali pomoc na najwyższym poziomie. Z tego względu przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy domenowej.

 1. Nazwa powinna być jak najkrótsza. Zasada „im krócej, tym lepiej” będzie w tym wypadku wskazana. Krótka nazwa składająca się do 15 znaków jest po prostu łatwiejsza do zapamiętania przez użytkowników.
 2. Nazwa powinna być jak najprostsza. Łatwiej będzie przekazać przyjacielowi adres interesującej strony internetowej podczas zwykłej rozmowy. Trudniej także o pomyłkę podczas wpisywania adresu strony.
 3. Właściwy dobór słów w nazwie. Jeśli w nazwie domeny znajdą się słowa kluczowe, które są często wyszukiwane, to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów. Będzie to także sukces na polu marketingu internetowego, bo przyczyni się do lepszego pozycjonowania strony pod określone frazy.
 4. Rozszerzenie domenowe także ma znaczenie. Można zdecydować się na któreś z popularnej piątki: .pl, .com, .eu, .info, .biz. Można także spróbować się wyróżnić i wybrać coś, co może bardziej wiązać się z prowadzoną przez nas działalnością. Rozszerzenia takie jak: .bike, .gallery, .cafe cieszą się popularnością wśród odpowiednio, sprzedawców rowerów, właścicieli galerii sztuk, prowadzących sieć kawiarni.
 5. Krótko i na temat, stwierdzenie to dobitnie odwołuje się także do domen i samej jej nazwy. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.
Myślisz nad zakupem taniej domeny we Wrocławiu?

Staramy się oferować najtańsze domeny na rynku. Co oferujemy w ramach Naszych usług:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Nasz cennik domen jest tak dostosowany, aby każdy zainteresowany wybrał opcję dla Niego z odpowiednim rozszerzeniem domenowym i w atrakcyjnej cenowo opcji. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie w prosty sposób, a także pozwoli zaoszczędzić na samej domenie. Jeśli szukasz tanich domen we Wrocławiu to skontaktuj się z Nami, a stworzymy dla Ciebie szyty na miarę adres internetowy dla twojej witryny.

Nieustanie poprawiamy jakość świadczonych usług, staramy się ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich witryny. Jeśli zastanawiasz się, czy interesujący Cię adres dla Twojej strony internetowej jest dostępy , skorzystaj z wyszukiwarki domen. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny, a  jeżeli okaże się, że jest wolna to zarejestrujemy ją specjalnie dla Ciebie.

 

Hosting tanich domen we Wrocławiu … to właśnie TURBOHOST.  Zarejestruj u nas domenę, a otrzymasz atrakcyjne pakiety dodatków.