Serwery w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

W świecie, w którym przepływ danych w Internecie z dnia na dzień rośnie oraz codziennie przybywa kilkaset GB nowych materiałów potrzeba bezpiecznego przechowywania danych, jest ogromna. Powszechnie przyjęło się, że zadanie to należy do serwerów (należy zwrócić uwagę, że pojęcie to ma szerokie zastosowanie) – specjalnie wydzielonych urządzeń sieciowych, na których przechowywane są dane. Urządzenia te różnią się od zwykłych komputerów przede wszystkim niezawodnością i stabilnością działania oraz posiadające szereg zabezpieczeń sprzętowych, ale także programowych. Czasy, gdzie w firmie rolę serwera pełni komputer stojący w rogu pomieszczenia, odeszły w niepamięć.

serwery

Profesjonalne serwery (pojedyncze urządzenia) są grupowane i umieszczane w szafach serwerowych (szafy Rack) oraz lokalizowane w pomieszczeniach przystosowanych do ich działania, czyli Data Center bądź serwerowniach, a zależne to jest od stopnia zaawansowania infrastruktury sieciowej i technicznej tychże pomieszczeń. W głównej mierze chodzi o systemy klimatyzacji, dodatkowe źródła zasilania (agregaty prądotwórcze, UPS), systemy gaśnicze, monitoring, pomieszczenia kontrolne itd.

Na co zwracać uwagę przy wyborze serwera?

Dzięki serwerom wyświetlanie Twojej witryny czy działanie sklepu internetowego jest w ogóle możliwe. Przecież zasoby i dane nich dotyczące muszą być gdzieś przechowywane, ważny jest też stabilny dostęp do Internetu, aby każdy potencjalny klient miał możliwość wyświetlania i korzystania ze strony czy sklepu internetowego. Przy wyborze odpowiedniej konfiguracji serwera warto kierować się nie tylko ceną, ale należy przed wszystkim określić do czego on będzie służył. Do prostego i niewielkiego serwisu nie potrzeba takich zasobów sieciowych i sprzętowych, jak przy prowadzeniu sklepu internatowego.

Nasze serwery - na co możesz się zdecydować.

W ramach usług, jakie świadczymy w obszarze hostingu i udostępniania zasobów serwerowych, można wyróżnić trzy różne  kategorie serwerów:

 

TURBO VPS  – serwery VPS

Wirtualny serwer prywatny (VPS) jest ekonomiczną opcją dobrą dla firm, które nie potrzebują ogromnych powierzchni dyskowych dla swoich danych. Pozwala też zaoszczędzić, ponieważ dzielisz fizyczny serwer z innymi firmami, ale ze względu na wirtualizację i odizolowanie poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad udostępnionymi Ci zasobami. Każdy otrzymuje wyodrębnioną powierzchnię dysku serwera, a także konkretną moc obliczeniową. Serwery wirtualne to elastyczne i optymalne rozwiązanie dla podmiotów, które poszukują większej niezależności w stosunku do prostego hostingu WWW, a przy tym nie ponosząc takich kosztów jak za wynajmowanie serwerów dedykowanych.

 

Serwery dedykowane

W opcji tej otrzymujesz fizyczną maszynę na wyłączność. To ty decydujesz o wykorzystywanej mocy obliczeniowej, samodzielnie zarządzasz zasobami, transferami. Masz możliwość wyboru systemu operacyjnego, a także zarządzasz oprogramowaniem, jakie się na nim znajduje. Serwery dedykowane to doskonały wybór dla dużych projektów, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka dostępność do zasobów, niezawodność działania samych serwerów. W tym przypadku ograniczeniem są jedynie koszta, a nie inni użytkownicy jak to w przypadku serwerów VPS.

 

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

To bardzo korzystna opcja, która pozwala na największą elastyczność i dostosowanie do aktualnych zapotrzebowań na zasoby serwerowe, ze wszystkich dostępnych rodzajów serwerów. Co wyróżnia to rozwiązanie? Przede wszystkim w tym wypadku nie ma kosztów stałych. Opłata jest ponoszona, tylko za wykorzystane zasoby i moc obliczeniową serwerów. Otrzymujesz dostęp do infrastruktury chmurowej w ramach, której możesz przechowywać swoje dane, a także uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Płacisz tyle, ile wykorzystasz i nic poza tym. Sam decydujesz czy chcesz korzystać z maszyn wirtualnych i w każdej chwili masz możliwość ich wyłączenia, jeżeli ich akurat nie potrzebujesz.

Aby najlepiej dopasować serwer do swoich oczekiwań, przyjrzyj się parametrom każdej z konfiguracji, a także zdecyduj do, czego dokładnie będziesz go używał. Decydując się na dedykowane serwery, to nie  cena jest najważniejsza, ale jakość i prawidłowe działanie usług. Jeśli szukasz tańszych rozwiązań i tym samym decydujesz się na mniejszą elastyczność wybierz serwery VPS. Z kolei, jeśli szukasz najbardziej elastycznego pakietu, skorzystaj z rozwiązania chmurowego. Zawsze możesz zdać się na nasze doświadczenie, a pomożemy Ci z dostosowaniem oferty do twoich potrzeb.

 

Niezawodne i stabilne serwery … TURBOHOST. Bezpieczeństwo twoich danych.