Serwery - Bydgoszcz w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

Obecnie przepływ danych w Internecie z dnia na dzień rośnie w zastraszającym tempie, a codziennie przybywa kilkaset GB nowych materiałów. Z tej racji potrzeba bezpiecznego przechowywania danych, jest ogromna. Przyjęło się, że zadanie to należy do serwerów (należy zwrócić uwagę, że pojęcie to ma szerokie zastosowanie) – specjalnie wydzielonych urządzeń sieciowych, które magazynują dane. Urządzenia te różnią się od zwykłych komputerów przede wszystkim niezawodnością i stabilnością działania oraz posiadające szereg zabezpieczeń sprzętowych i programowych.

serwery

Profesjonalne serwery (pojedyncze urządzenia) są grupowane i umieszczane w szafach serwerowych (szafy Rack) oraz lokalizowane w pomieszczeniach przystosowanych do ich działania, czyli Data Center bądź serwerowniach, a zależne to jest od stopnia zaawansowania infrastruktury sieciowej i technicznej tychże pomieszczeń. W profesjonalnych centrach danych oprócz pomieszczeń z urządzeniami sieciowymi należy też pamiętać o systemach, które są istotne w ich prawidłowym funkcjonowaniu.  Można wyróżnić tutaj systemy klimatyzacji, dodatkowe źródła zasilania (np. UPS), systemy gaśnicze, monitoring, pomieszczenia kontrolne.

Wybór serwera - istotne kwestie

Serwery pozwalają na przechowanie zasobów m.in. dotyczących stron lub sklepów internetowych. To, że strony i ich zawartość są dostępne i wyświetlane przez użytkowników to zasługa właśnie serwerów, bo przecież te dane muszą być gdzieś fizycznie magazynowane. Ważny jest też stabilny dostęp do Internetu, aby każdy potencjalny klient nie miał problemów podczas poruszania się po stronie. Przy wyborze odpowiedniej konfiguracji serwera warto kierować się nie tyle ceną ile stabilnością. Jeśli serwery przestaną pracować to także zasoby i dane znajdujące się na nim nie będą dostępne, a to bardzo niewskazane szczególnie do działania sklepu internetowego. Jeśli poszukujesz stabilnych serwerów Bydgoszcz to sprawdź ofertę TURBOHOST.

Nasze serwery w Bydgoszczy

W ramach usług, jakie świadczymy w obszarze hostingu i udostępniania zasobów serwerowych, umożliwiamy trzy różne rozwiązania, które będą odpowiednie dla Twoich potrzeb:

 

TURBO VPS  – serwery VPS

Wirtualny serwer prywatny (VPS) jest opcją dobrą dla firm, które nie potrzebują ogromnych powierzchni dyskowych dla swoich danych. W tej konfiguracji dzielisz fizyczny serwer z innymi firmami, ale ze względu na wirtualizację i odizolowanie poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad udostępnionymi Ci zasobami. Każdy otrzymuje wyodrębnioną powierzchnię dysku serwera, a także konkretną moc obliczeniową. Serwery wirtualne to elastyczne i optymalne rozwiązanie dla podmiotów, które poszukują większej niezależności w stosunku do prostego hostingu WWW, a przy tym nie ponosząc takich kosztów jak za wynajmowanie serwerów dedykowanych.

 

Serwery dedykowane

W opcji tej otrzymujesz fizyczną maszynę na wyłączność. To ty decydujesz o wykorzystywanej mocy obliczeniowej, samodzielnie zarządzasz zasobami, transferami. Masz możliwość wyboru systemu operacyjnego, a także zarządzasz oprogramowaniem, jakie się na nim znajduje. Serwery dedykowane to doskonały wybór dla dużych projektów, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka dostępność do zasobów, niezawodność działania samych serwerów.

 

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

To bardzo korzystna opcja, która pozwala na największą elastyczność i dostosowanie do aktualnych zapotrzebowań na zasoby serwerowe, ze wszystkich dostępnych rodzajów serwerów. Co wyróżnia to rozwiązanie? Przede wszystkim w tym wypadku nie ma kosztów stałych. Opłata jest ponoszona, tylko za wykorzystane zasoby i moc obliczeniową serwerów. Otrzymujesz dostęp do infrastruktury chmurowej w ramach, której możesz przechowywać swoje dane, a także uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Płacisz tyle, ile wykorzystasz i nic poza tym.

W celu zakupu odpowiedniego serwera, przyjrzyj się parametrom każdej z konfiguracji, a także zdecyduj, do czego dokładnie będziesz go używał. Możesz zdecydować się na nasze doświadczenie, pomożemy Ci doradzić i dostosujemy ofertę do twoich potrzeb biznesowych.

 

Niezawodne i stabilne serwery w Bydgoszczy – profesjonalne rozwiązania od TURBOHOST.