Serwery - Częstochowa w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

W świecie, w którym przepływ danych w Internecie z dnia na dzień rośnie, a codziennie przybywa kilkaset GB nowych materiałów, należy zadbać o ich bezpieczne przechowywanie, potrzeba jest więc ogromna dlatego warto. Powszechnie przyjęło się, że zadanie magazynowania i udostępniania zasobów sieciowych należy do serwerów – specjalnie wydzielonych urządzeń sieciowych, na których przechowywane są dane. Od zwykłych komputerów (chociaż w niektórych prostszych rozwiązaniach są używane do tych celów) charakteryzują się dużą niezawodnością i stabilnością działania. Decyduje o tym szereg zabezpieczeń sprzętowych, ale także programowych.

serwery

Pojedyncze serwery są grupowane i umieszczane w szafach serwerowych (szafy Rack) oraz lokalizowane w pomieszczeniach typu centrum danych bądź serwerowniach. Zależne to jest od stopnia zaawansowania infrastruktury sieciowej i technicznej tychże pomieszczeń i samego ich zastosowania. Chodzi o systemy klimatyzacji, dodatkowe źródła zasilania, systemy gaśnicze, monitoring, pomieszczenia kontrolne, które w przypadku profesjonalnych rozwiązań są wręcz wymagane.

Wybór odpowiedniego serwera - wskazówki

Przy wyborze odpowiedniej konfiguracji serwera warto określić jego przeznaczenie, czyli do czego będzie on służył. Do prostego i niewielkiego serwisu wystarczy prosty hosting, bo nie potrzeba takich zasobów sieciowych i sprzętowych, jak przy prowadzeniu sklepu internatowego. W przypadku dużych witryn i sklepów internetowych warto zdecydować się na rozwiązania typu VPS, w przypadku dużych systemów w grę wchodzą serwery dedykowane.

Serwer w Częstochowej - na co możesz się zdecydować.

Masz do wyboru trzy różne rozwiązania serwerowe w Częstochowej. Oczywiście w obrębie każdej grupy oferujemy kilka różnych konfiguracji:

 

TURBO VPS  – serwery VPS

W przypadku prywatnych serwerów wirtualnych  (VPS) masz pełne możliwości konfiguracji, przy zachowaniu prostoty zarządzania jak w przypadku zwykłego hostingu. To idealne rozwiązanie do dużych witryn, a także sklepów internetowych. Dzielisz fizyczny serwer z innymi firmami, ale ze względu na wirtualizację i odizolowanie poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad udostępnionymi Ci zasobami. Każdy otrzymuje wyodrębnioną powierzchnię dysku serwera, a także konkretną moc obliczeniową. VPS to elastyczne i optymalne rozwiązanie dla firm, które poszukują większej niezależności w stosunku do prostego hostingu WWW, a przy tym nie ponoszą dużych kosztów, jak to jest w przypadku wynajmowania serwerów dedykowanych.

 

Serwery dedykowane

W tym przypadku otrzymujesz fizyczną maszynę na wyłączność. Ty decydujesz, ile wykorzystasz mocy obliczeniowej, samodzielnie zarządzasz zasobami, transferami, a także oprogramowaniem. Serwery dedykowane to doskonały wybór dla dużych projektów. Jeśli liczy się przede wszystkim wysoka dostępność do zasobów, niezawodność działania i duże możliwości konfiguracyjne to jest to opcja dla Ciebie.

 

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

Rozwiązania chmurowe charakteryzują się największą elastycznością i dostosowaniem do aktualnych zapotrzebowań na zasoby serwerowe, ze wszystkich dostępnych rodzajów serwerów. Przede wszystkim w tym wypadku nie ma kosztów stałych. Płacisz, tylko za wykorzystane zasoby i moc obliczeniową serwerów. Otrzymujesz dostęp do infrastruktury chmurowej w ramach, której możesz przechowywać swoje dane, a także uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca na Ziemi. Płacisz za to, co wykorzystasz i bez żadnych dodatkowych opłat.

W celu dopasowania konfiguracji serwera do swoich oczekiwań należy najpierw określić, do czego dokładnie będziesz go używał. W przypadku dedykowanych serwerów to nie  cena jest najważniejsza, ale jakość i prawidłowe ich działanie. Jeśli szukasz tańszych rozwiązań i tym samym decydujesz się na mniejszą elastyczność wybierz serwery VPS w Częstochowej. Pamiętaj, że jesteśmy do twojej dyspozycji, jeśli nie jesteś zdecydowany bądź masz wątpliwości, to pomożemy Ci z wyborem najlepszego rozwiązania.

 

Niezawodny i stabilny serwer w Częstochowej … to niewątpliwie TURBOHOST.