Serwery - Gdańsk w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

W świecie, w którym przepływ danych w Internecie z dnia na dzień rośnie oraz codziennie przybywa kilkaset GB nowych materiałów potrzeba bezpiecznego przechowywania danych, jest ogromna. Powszechnie przyjęło się, że zadanie to należy do serwerów (należy zwrócić uwagę, że pojęcie to ma szerokie zastosowanie) – specjalnie wydzielonych urządzeń sieciowych, na których przechowywane są dane. Urządzenia te różnią się od zwykłych komputerów przede wszystkim niezawodnością i stabilnością działania oraz posiadające szereg zabezpieczeń sprzętowych, ale także programowych. Czasy, gdzie w firmie rolę serwera pełni komputer stojący w rogu pomieszczenia, odeszły w niepamięć.

serwery

Profesjonalne serwery są grupowane i umieszczane w szafach serwerowych (szafy Rack). Te z kolei lokalizowane są w pomieszczeniach przystosowanych do ich działania. Obecnie odchodzi się od rozwiązań, gdzie jest to zwykła serwerownia z kilkoma urządzeniami. Rolę magazynów danych przejmują centra danych, które oprócz pomieszczeń z serwerami, rozbudowywane są o wymagane pomieszczenia techniczne i systemy. W szczególności wymagane są systemy klimatyzacji, dodatkowe źródła zasilania (agregaty prądotwórcze, UPS), systemy gaśnicze, monitoring, a także pomieszczenia kontrolne, które pozwalają na ograniczenie nieautoryzowane dostępu do newralgicznych części Data Center.

Nasze serwery - na co możesz się zdecydować.

Szukasz niezawodnych serwerów w Gdańsku? Oprócz hostingu współdzielonego oferujemy także trzy inne rozwiązania serwerowe:

 

TURBO VPS  – serwery VPS

Wirtualny serwer prywatny jest bardzo ekonomiczną i najpopularniejszą opcją. Pozwala zaoszczędzić, ponieważ fizyczny serwer dzielisz z innymi firmami. Chociaż, nie masz wyłącznego dostępu, to dzięki wirtualizacji i odizolowaniu poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad zasobami, które są Ci udostępnione. Serwery wirtualne to elastyczne i optymalne rozwiązanie dla firm, które poszukują większej niezależności w stosunku do prostego hostingu i nie chcą wydawać większych kosztów przy wynajmowaniu serwerów dedykowanych.

 

Serwery dedykowane

To opcja, która pozwala na największy stopień niezależności, ponieważ otrzymujesz dostęp do fizycznego serwera i możliwości jego konfiguracji według własnych preferencji. Masz możliwość wyboru systemu operacyjnego, a także zarządzasz oprogramowaniem na nim się znajdującym. Serwery dedykowane to doskonały wybór dla dużych projektów, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka dostępność do zasobów i niezawodność działania samych serwerów. Możesz wydzielać miejsce na przechowywanie zasobów i danych Twoich klientów.

 

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

To bardzo korzystna opcja, charakteryzująca się największą elastycznością. Co jest takiego wyjątkowego w tym rozwiązaniu? Przede wszystkim nie ma żadnych kosztów stałych. Opłata ponosisz, tylko za wykorzystane zasoby i moc obliczeniową serwerów. Otrzymujesz dostęp do infrastruktury chmurowej, gdzie możesz przechowywać swoje dane, a także uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Płacisz tyle, ile wykorzystasz. Sam decydujesz czy chcesz korzystać z maszyn wirtualnych i w każdej chwili masz możliwość ich wyłączenia.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru serwera w Gdańsku?

Wyświetlanie Twojej witryny czy działanie sklepu internetowego jest w ogóle możliwe dzięki serwerom. Zasoby i dane nich dotyczące muszą być gdzieś magazynowane. Aby każdy potencjalny klient miał możliwość wyświetlania i korzystania ze strony czy sklepu internetowego istotny jest, stabilny dostęp do Internetu. Podczas wyboru odpowiedniej konfiguracji serwera warto określić do czego on będzie służył. W przypadku prostego i niewielkiego serwisu nie potrzeba takich zasobów sieciowych i sprzętowych, jak przy prowadzeniu sklepu internatowego. Decydując się na dedykowane serwery, to nie  cena jest najważniejsza, ale jakość i prawidłowe działanie usług. Jeśli szukasz tańszych rozwiązań i tym samym decydujesz się na mniejszą elastyczność wybierz serwery VPS. Z kolei, jeśli szukasz najbardziej elastycznego pakietu, skorzystaj z rozwiązania chmurowego. Zawsze możesz zdać się na nasze doświadczenie, a pomożemy Ci z dostosowaniem oferty do twoich potrzeb.

 

Niezawodne serwery w Gdańsku … TURBOHOST. Bezpieczeństwo twoich danych oraz dostęp o każdej porze dnia i nocy.