Serwery - Kielce w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

Czasy, gdzie w firmie rolę serwera pełnił zwykły komputer stojący w rogu pomieszczenia, odeszły w niepamięć. Takie rozwiązanie stwarza nie tylko, niebezpieczeństwo utraty danych, ale także nie zabezpiecza przed np. chwilowym zanikiem energii, brakiem dostępu do Internetu itp. Lepiej zdać się na profesjonalne rozwiązania i skorzystać z usług firm, które na co dzień zajmują się udostępnianiem zasobów serwerowych. Urządzenia (serwery) przechowujące dane i udostępniające zasoby innym urządzeniom (komputerom) powinny znajdować się w wydzielonych pomieszczeniach przystosowanych do pracy sprzętu pełniącego funkcję serwera, a także innych urządzeń sieciowych. Serwery przede wszystkim są przystosowane do pracy ciągłej w odróżnieniu od zwykłych komputerów. Maszyny te są wyposażone w podzespoły, które charakteryzują się znacznie większą niezawodnością i odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne, jak skoki napięcia, zaniki prądu itp. Serwer musi być niezawodnym urządzeniem, dlatego często wyposażony jest w zapasowe zasilacze typu hot-plug, gdzie istnieje możliwość szybkiej jego wymiany nawet podczas pracy serwera.

serwery

Pojedyncze serwery są grupowane i umieszczane w szafach serwerowych (szafy Rack). Jak to zostało wcześniej wspomniane, są lokalizowane w pomieszczeniach przystosowanych do ich działania, czyli Data Center bądź serwerowniach. Obecność dodatkowych systemów technicznych i zabezpieczeń infrastruktury informatycznej zależne jest od stopnia zaawansowania architektury serwerowni czy centrum danych. W głównej mierze chodzi o systemy klimatyzacji, wentylacji, dodatkowe źródła zasilania (agregaty prądotwórcze, UPS), systemy gaśnicze, monitoring, pomieszczenia kontrolne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze serwera w Kielcach?

Nie ważne czy serwery są zlokalizowane w Katowicach, czy w innym polskim mieście. Dzięki nim wyświetlanie Twojej witryny czy działanie sklepu internetowego jest w ogóle możliwe. Wszelkie zasoby i dane nich dotyczące muszą być gdzieś magazynowane, a także udostępniane użytkowników internetu, gdzie ważny jest stabilny dostęp do Internetu, to mogą zapewnić niezawodne serwery. Przy wyborze odpowiedniej konfiguracji serwera warto kierować się nie tylko ceną, ale warto określić, do czego będzie, on przeznaczy. Do prostego i niewielkiego serwisu wystarczy hosting www, przy większych realizacjach warto zdecydować się na serwery VPS bądź serwery dedykowane.

Nasza oferta serwerów

Oferujemy trzy różne oferty dotyczące serwerów Kielce. Każdy znajdzie pakiet, który będzie najlepszy dla niego.

 

TURBO VPS  – serwery VPS

Wirtualny serwer prywatny  jest ekonomiczną opcją dobrą dla firm, które nie potrzebują ogromnych powierzchni dyskowych dla swoich danych. Pozwala też zaoszczędzić, ponieważ dzielisz fizyczny serwer z innymi firmami, ale ze względu na wirtualizację i odizolowanie poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad udostępnionymi Ci zasobami. Każdy otrzymuje wyodrębnioną powierzchnię dysku serwera, a także konkretną moc obliczeniową. Serwery wirtualne to elastyczne i optymalne rozwiązanie dla podmiotów, które poszukują większej niezależności w stosunku do prostego hostingu WWW, a przy tym nie ponosząc takich kosztów jak za wynajmowanie serwerów dedykowanych.

 

Serwery dedykowane

W opcji tej otrzymujesz fizyczną maszynę na wyłączność. To ty decydujesz o wykorzystywanej mocy obliczeniowej, samodzielnie zarządzasz zasobami, transferami. Masz możliwość wyboru systemu operacyjnego, a także zarządzasz oprogramowaniem, jakie się na nim znajduje. Serwery dedykowane to doskonały wybór dla dużych projektów, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka dostępność do zasobów, niezawodność działania samych serwerów. W tym przypadku ograniczeniem są jedynie koszta, a nie inni użytkownicy jak to w przypadku serwerów VPS.

 

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

To bardzo korzystna opcja, która pozwala na największą elastyczność i dostosowanie do aktualnych zapotrzebowań na zasoby serwerowe, ze wszystkich dostępnych rodzajów serwerów. Co wyróżnia to rozwiązanie? Przede wszystkim w tym wypadku nie ma kosztów stałych. Opłata jest ponoszona, tylko za wykorzystane zasoby i moc obliczeniową serwerów. Otrzymujesz dostęp do infrastruktury chmurowej w ramach, której możesz przechowywać swoje dane, a także uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Płacisz tyle, ile wykorzystasz i nic poza tym. Sam decydujesz czy chcesz korzystać z maszyn wirtualnych i w każdej chwili masz możliwość ich wyłączenia, jeżeli ich akurat nie potrzebujesz.

Aby najlepiej dopasować serwer do swoich oczekiwań, przyjrzyj się parametrom każdej z konfiguracji, a także zdecyduj, do czego dokładnie będziesz go używał. Decydując się na dedykowane serwery, to nie  cena jest najważniejsza, ale jakość i prawidłowe działanie usług. Jeśli szukasz tańszych rozwiązań i tym samym decydujesz się na mniejszą elastyczność wybierz TURBO VPS. Natomiast, jeśli szukasz najbardziej elastycznego pakietu, skorzystaj z rozwiązania TURBO Cloud.

 

Niezawodne i stabilne serwery w Kielcach.  TURBOHOST – bezpieczeństwo twoich danych 24h.