Serwery - Toruń w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

Z dnia na dzień przybywa coraz więcej nowych materiałów, które krążą w sieci Internet. Potrzeba bezpiecznego przechowywania tych danych jest ogromna. Powszechnie przyjęło się, że zadanie to należy do serwerów – specjalnie wydzielonych urządzeń sieciowych, na których przechowywane są dane, a także udostępniane są one innym użytkownikom czy to w sieci lokalnej LAN, czy globalnej, jaką jest Internet. Urządzenia te różnią się od zwykłych komputerów przede wszystkim niezawodnością i stabilnością działania oraz posiadające szereg zabezpieczeń sprzętowych, ale także programowych. Obecnie posiadanie własnego serwera (którym może być zwykły komputer) jest podejściem, które w gruncie rzeczy jest nieopłacalne. Koszt utrzymania prostej infrastruktury sieciowej może nie jest duży, ale już koszty poniesione w razie awarii systemu byłyby niewspółmiernie większe.

serwery

Profesjonalne serwery (pojedyncze urządzenia) są grupowane i umieszczane w szafach serwerowych (szafy Rack) oraz lokalizowane w pomieszczeniach przystosowanych do ich działania, czyli Data Center bądź serwerowniach, a zależne to jest od stopnia zaawansowania infrastruktury sieciowej i technicznej tychże pomieszczeń. W głównej mierze chodzi o systemy klimatyzacji, dodatkowe źródła zasilania (agregaty prądotwórcze, UPS), systemy gaśnicze, monitoring, pomieszczenia kontrolne itd.

Nasze serwery - na jakie rozwiązanie możesz się zdecydować

W ramach usług, jakie świadczymy w obszarze serwerów w Toruniu, można wyróżnić trzy różne kategorie oferowanych przez nas serwerów.

 

TURBO VPS  – serwery VPS

Wirtualny serwer prywatny (VPS) jest ekonomiczną opcją dla firm, które nie mają dużego zapotrzebowania na zasoby. Pozwala też zaoszczędzić, ponieważ dzielisz fizyczny serwer z innymi firmami, ale ze względu na wirtualizację i odizolowanie poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad udostępnionymi Ci zasobami. Każdy otrzymuje wyodrębnioną powierzchnię dysku serwera, a także konkretną moc obliczeniową. TURBO VPS to elastyczne i optymalne rozwiązanie dla podmiotów, które poszukują większej niezależności w stosunku do prostego hostingu WWW, a przy tym nie ponosząc takich kosztów jak za wynajmowanie serwerów dedykowanych.

 

Serwery dedykowane

W opcji tej otrzymujesz fizyczną maszynę na wyłączność. To ty decydujesz o wykorzystywanej mocy obliczeniowej, samodzielnie zarządzasz zasobami, transferami. Masz możliwość wyboru systemu operacyjnego, a także zarządzasz oprogramowaniem, jakie się na nim znajduje. Serwery dedykowane to doskonały wybór dla dużych projektów, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka dostępność do zasobów, niezawodność działania samych serwerów. W tym przypadku ograniczeniem są jedynie koszta, a nie inni użytkownicy jak to w przypadku serwerów VPS.

 

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

To bardzo korzystna opcja, która pozwala na największą elastyczność i dostosowanie do aktualnych zapotrzebowań na zasoby serwerowe, ze wszystkich dostępnych rodzajów serwerów. Przede wszystkim w tym wypadku nie ma kosztów stałych. Opłata jest ponoszona, tylko za wykorzystane zasoby i moc obliczeniową serwerów. Otrzymujesz dostęp do infrastruktury chmurowej w ramach, której możesz przechowywać swoje dane, a także uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do Internetu. W TURBO Cloud płacisz tyle, ile wykorzystasz i nic poza tym. Sam decydujesz czy chcesz korzystać z maszyn wirtualnych i w każdej chwili masz możliwość ich wyłączenia. Zawsze możesz uruchomić kolejną maszynę wirtualną z innym systemem operacyjnym.

Czy kierować się przy wyborze właściwego serwera?

Dzięki serwerom wyświetlanie Twojej witryny czy działanie sklepu internetowego jest w ogóle możliwe. Wszelkie zasoby i dane, które dotyczą witryn czy sklepów online, muszą być gdzieś magazynowane. Ważny jest także stabilny dostęp do Internetu, aby potencjalni klienci meli możliwość wyświetlania i korzystania z udostępnianych przez Ciebie materiałów. Przy wyborze odpowiedniej konfiguracji serwera w Toruniu warto kierować się nie tylko ceną, ale może i przede wszystkim określić, do czego on będzie służył. Do prostego i niewielkiego serwisu nie potrzeba takich zasobów sieciowych i sprzętowych jak przy prowadzeniu sklepu internetowego. Decydując się na dedykowane serwery, to nie cena jest istotna, ale wysoka dostępność i duże możliwości konfiguracyjne samego serwera. Jeśli szukasz tańszych rozwiązań i tym samym decydujesz się na mniejszą elastyczność wybierz TURBO VPS. Z kolei, jeśli szukasz najbardziej elastycznego pakietu, w którym będziesz mógł dowolnie decydować co aktualnie potrzebujesz skorzystaj z rozwiązania TURBO Cloud. Zawsze staramy się wspierać radą naszych klientów, pomożemy z dostosowaniem oferty do twoich potrzeb.

Staramy się uświadamiać naszych klientów, że bezpieczeństwo ich danych jest najważniejsze. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z nami, a pomożemy z wyborem serwera i przygotujemy najodpowiedniejszej ofertę.

Niezawodne i stabilne serwery w Toruniu … TURBOHOST – profesjonalne rozwiązania serwerowe dostosowane do twoich potrzeb.