Serwery - Warszawa w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

W świecie, w którym przepływ danych w Internecie z dnia na dzień rośnie oraz codziennie przybywa kilkaset GB nowych materiałów potrzeba bezpiecznego przechowywania danych, jest ogromna. Powszechnie przyjęło się, że zadanie to należy do serwerów (należy zwrócić uwagę, że pojęcie to ma szerokie zastosowanie) – specjalnie wydzielonych urządzeń sieciowych, na których przechowywane są dane. Urządzenia te różnią się od zwykłych komputerów przede wszystkim niezawodnością i stabilnością działania oraz posiadające szereg zabezpieczeń sprzętowych, ale także programowych. Czasy, gdzie w firmie rolę serwera pełni komputer stojący w rogu pomieszczenia, odeszły w niepamięć.

serwery

Serwery, macierze dyskowe oraz inne urządzenia sieciowe są grupowane i umieszczane w szafach serwerowych. Te z kolei lokalizuje się w pomieszczeniach przystosowanych do ich działania, czyli Data Center bądź serwerowniach. To jaki poziom bezpieczeństwa danych jest oferowany, zależy to od stopnia zaawansowania infrastruktury sieciowej i technicznej tychże pomieszczeń. Serwerownie to jedynie pomieszczenia, w którym mieszczą się serwery, inne urządzenia sieciowe oraz klimatyzatory czy zasilacze UPS. Natomiast w profesjonalnych centrach danych znajdują się dodatkowe systemy mające wpływ na bezpieczeństwo danych, a także stworzenie optymalnego środowiska do pracy serwerów. W głównej mierze chodzi o systemy klimatyzacji, dodatkowe źródła zasilania (agregaty prądotwórcze, UPS), systemy gaśnicze czy monitoring i systemy kontroli dostępu do newralgicznych miejsc Data Center. Serwery TURBOHOST znajdują się w centrum danych w Lublinie, dzięki temu pingi są niższe, a czas dostępu szybszy niż to w przypadku providerów z zagranicy.

Nasza oferta - TURBO VPS, Serwery dedykowane, TURBO Cloud

Jeżeli szukasz wydajnych i niezawodnych serwerów w Warszawie to z pewnością, zainteresuje Cię nasza oferta. TURBOHOST oferuje trzy różne kategorie serwerów, gdzie każda z nich ma swoje zalety w stosunku do innych.

 

TURBO VPS  – serwery VPS

Wirtualny serwer prywatny (VPS) jest ekonomiczną opcją dobrą dla firm, które nie potrzebują ogromnych powierzchni dyskowych dla swoich danych. Serwery wirtualne to świetne rozwiązanie do hostowania stron www lub niewielkich aplikacji internetowych. Ich zaletą jest skalowalność i szybkość konfiguracji. Pozwala też zaoszczędzić, ponieważ dzielisz fizyczny serwer z innymi firmami, ale ze względu na wirtualizację i odizolowanie poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad udostępnionymi Ci zasobami.

 

Serwery dedykowane

Chcesz zapewnić swoim aplikacjom najwyższą dostępną wydajność? Jeśli tak to serwery dedykowane są dla Ciebie. W opcji tej otrzymujesz fizyczną maszynę na wyłączność. Masz możliwość wyboru systemu operacyjnego, a także wszelkiego oprogramowania, jaki się na nim znajduje. To, co wyróżnia to rozwiązanie to gwarantowana przepustowość, dodatkowe adresy IP, anty-DDOS, a także pełne wsparcie techniczne oraz gwarancja dostępności. W porównaniu do TURBO VPS i TURBO Cloud serwery dedykowane to najmocniejsze i w pełni spersonalizowane konfiguracje, przygotowane specjalnie dla krytycznych oraz wymajających projektów.

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

To bardzo korzystna opcja, która pozwala na największą elastyczność i optymalne rozwiązania dla swoich projektów. Usługi w chmurze są udostępniane automatycznie, są elastyczne i oraz dostępne z każdego miejsca (z dostępem do Internetu). Rozwiązania chmurowe służą do przechowywania danych, instalacji aplikacji oraz do wykonywania obliczeń (cloud computing). Przede wszystkim w tym wypadku nie ma kosztów stałych. Opłata jest ponoszona, tylko za wykorzystane zasoby i moc obliczeniową serwerów.  Sam decydujesz czy chcesz korzystać z maszyn wirtualnych i w każdej chwili masz możliwość ich wyłączenia, jeżeli ich akurat nie potrzebujesz.

Na co zwracać uwagę wybierając serwer dla siebie?

Należy przede wszystkim pamiętać, że dzięki serwerom wyświetlanie stron, serwisów, blogów czy działanie sklepu online jest w ogóle możliwe. Wszelkie zasoby i dane znajdujące się w Internecie muszą być gdzieś przechowywane. Oczywiście ważne jest zapewnienie stabilnego i niezawodnego dostępu do Internetu, aby każdy potencjalny klient miał możliwość wyświetlania i korzystania ze strony czy sklepu internetowego. Przy wyborze odpowiedniej konfiguracji serwera warto kierować się nie tylko ceną, ale należy przede wszystkim określić, do czego on będzie służył.

Decydując się na dedykowane serwery, to nie cena jest najważniejsza, ale jakość i niezawodność działania oferowanych usług. Jeśli szukasz tańszych rozwiązań i tym samym decydujesz się na mniejsze możliwości wybierz serwery TURBO VPS bądź TURBO Cloud. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci z dostosowaniem oferty do twoich potrzeb.

Jesteśmy do twojej dyspozycji, jeśli masz pytania, to skontaktuj się telefonicznie, mailowo bądź przez formularz na stronie www. Pomożemy Ci z wyborem najodpowiedniejszego serwera w Warszawie.

Niezawodne i wydajne serwery w Warszawie … TURBOHOST. Dla nas bezpieczeństwo twoich danych jest najważniejsze.