Serwery - Gdynia w TURBOHOST – bezpieczne miejsce dla Twoich danych

W świecie, w którym przepływ danych w Internecie z dnia na dzień rośnie oraz codziennie przybywa kilkaset GB nowych materiałów potrzeba bezpiecznego przechowywania danych, jest ogromna. Powszechnie przyjęło się, że zadanie to należy do serwerów (należy zwrócić uwagę, że pojęcie to ma szerokie zastosowanie) – specjalnie wydzielonych urządzeń sieciowych, na których przechowywane są dane. Urządzenia te różnią się od zwykłych komputerów przede wszystkim niezawodnością i stabilnością działania oraz posiadające szereg zabezpieczeń sprzętowych, ale także programowych. Obecnie mało, które firmy, także te z Gdyni decydują się na prowadzenie własnych serwerowni (które tak naprawdę były nimi tylko z nazwy) ze względu na koszta, ale także kwestie związane z obsługą urządzeń sieciowych, która wymaga odpowiedniej wiedzy. Jeśli szukasz niezawodnych serwerów w Gdyni to sprawdź ofertę TURBOHOST.

serwery

Pojedyncze urządzenia serwerowe są umieszczane w szafach serwerowych, gdzie zależnie od wielkości może być nawet do kilkunastu serwerów. Lokalizowane są one w pomieszczeniach przystosowanych do ich działania, czyli Data Center bądź serwerowniach, a zależne to jest od stopnia zaawansowania infrastruktury sieciowej i technicznej tychże pomieszczeń. Takimi dodatkowymi i w większości przypadkach wymaganymi systemami są: systemy klimatyzacji, systemy wentylacji, systemy gaśnicze, pomieszczenia kontrolne, a także systemy umożliwiające zapasowe źródła energii w przypadku awarii głównej linii elektrycznej czy przerwy w dostawie prądu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze serwera?

Serwery pozwalają na to, że Twojej witryny czy działanie sklepu internetowego są w ogóle dostępne dla internautów. Przecież zasoby i dane nich dotyczące muszą być gdzieś przechowywane, ważny jest w tym wypadku także stabilny dostęp do Internetu. Przy wyborze odpowiedniej konfiguracji serwera warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim niezawodnością działania. Do prostego i niewielkiego serwisu wystarczy usługa hostingu www, bądź rozwiązania chmurowego. Dla większych projektów warto zastanowić się nad serwerami VPS lub dedykowanymi.

Aby najlepiej dopasować serwer do swoich oczekiwań, zdecyduj, do czego dokładnie będziesz go używał. Jeśli nie masz narzuconych wymagań albo też nie wiesz, na co się zdecydować to możesz zwrócić się do nas. Szukasz właściwych konfiguracji serwerów Gdynia? TURBOHOST pomaga swoim klientom w wyborze najodpowiedniejszego rozwiązania i dopasowuje przystępne cenowo oferty.

Nasze trzy rozwiązania dotyczące serwerów

Naszym klientom oferujemy trzy różne rozwiązania pod względem możliwości konfiguracji i wydajności serwerów oraz elastyczności w użytkowaniu:

 

TURBO VPS  – serwery VPS

Wirtualne serwery prywatne to dobra opcja dla firm, które nie potrzebują ogromnych powierzchni dyskowych dla swoich danych, ale chcą mieć większe możliwości konfiguracyjne niż w hostingu współdzielonym. Pozwala też zaoszczędzić, ponieważ dzielisz fizyczny serwer z innymi firmami, ale ze względu na wirtualizację i odizolowanie poszczególnych maszyn wirtualnych masz pełną kontrolę nad udostępnionymi Ci zasobami. Każdy otrzymuje wyodrębnioną powierzchnię dysku serwera, a także konkretną moc obliczeniową. Serwery wirtualne to elastyczne i optymalne rozwiązanie dla podmiotów, które poszukują większej niezależności w stosunku do prostego hostingu WWW, a przy tym nie ponosząc takich kosztów jak za wynajmowanie serwerów dedykowanych.

 

Serwery dedykowane

W opcji tej otrzymujesz fizyczną maszynę na wyłączność. To ty decydujesz o wykorzystywanej mocy obliczeniowej, samodzielnie zarządzasz zasobami, transferami. Masz możliwość wyboru systemu operacyjnego, a także zarządzasz oprogramowaniem, jakie się na nim znajduje. Serwery dedykowane to doskonały wybór dla dużych projektów, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka dostępność do zasobów, niezawodność działania samych serwerów. W przypadku serwerów dedykowanych poważnym ograniczeniem mogą stanowić koszta w porównaniu do innych rozwiązań jak TURBO VPS czy TURBO cloud, jednak za to otrzymujesz praktycznie nieograniczone możliwości zarządzania swoim serwerem.

 

TURBO CLOUD – rozwiązanie chmurowe

TURBO Cloud  pozwala na największą elastyczność i dostosowanie do aktualnych zapotrzebowań na zasoby serwerowe. Jakie są zalety tego typu rozwiązania? Przede wszystkim w tym wypadku nie ma kosztów stałych. Płacisz tyle, ile wykorzystasz i nic poza tym. Otrzymujesz dostęp do infrastruktury chmurowej w ramach, której możesz przechowywać swoje dane, a także uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do Internetu.  Sam decydujesz czy chcesz korzystać z maszyn wirtualnych i w każdej chwili masz możliwość ich wyłączenia, jeżeli ich akurat nie potrzebujesz.

 

Szukasz niezawodnych i stabilnych serwerów w Gdyni? Sprawdź ofertę TURBOHOST – bezpieczeństwo twoich danych.