Domena - Częstochowa w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Domena internetowe - co to jest?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy jedynie przyrównać nazwę domenową do nazwy firmy, marki itp. To w gruncie rzeczy ciąg znaków, który identyfikuje stronę internetową w systemie DNS, który z kolei został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP nazwami domenowymi. Adresy IP są wykorzystywane do komunikacji w sieci przez urządzenia sieciowe, jednak dla zwykłego śmiertelnika są nieczytelne i trudne byłoby zapamiętanie adresów najpopularniejszych stron. Stąd też potrzeba stosowania nazw domenowych. Każda domena internetowa tak naprawdę składa się z nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia. Obecnie istnieje szeroki wybór rozszerzeń do najpopularniejszych można zaliczyć: .pl, .com, .net, .org, .info. Nazwą główną są najczęściej słowa najbardziej identyfikujące nazwę firmy czy organizacji, jej skrót bądź też opisująca jej działalność.

Chcesz wiedzieć kto może być właścicielem interesującej Cię domeny? Informacje te, a także datę jej rejestracji można uzyskać dzięki wyszukiwarce WHOIS. Po zarejestrowaniu domeny warto pamiętać o jej odnawianiu, ponieważ po wygaśnięciu jej ważności i po okresie odpowiednim dla danego rozszerzenia, domena taka staje się dostępna dla wszystkich. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

darmowe domeny
Jaka nazwa dla strony internetowej będzie najwłaściwsza?

Te kilka rad może okazać się pomocnych przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj, że w kwestii wyboru tej „odpowiedniej” domeny możesz liczyć na TURBOHOST.

 1. Krótka nazwa jest wskazana. Rejestrując domenę warto zwrócić uwagę, aby liczna znaków nazwy znajdowała się w przedziale. Przede wszystkim taka domena jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów i trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prostota w tym wypadku jest wskazana. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to sam adres witryny jest prosty do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej.
 3. Trafna i dobrze dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to połowa sukcesu. Jeśli w nazwie Naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Wybór rozszerzenia domeny jest kwestią, której nie należy bagatelizować. Chcąc prowadzić swoją działalność w Internecie w Polsce najczęściej wybierane są domeny z rozszerzeniem .pl. Obecnie istnieje szereg nowych rozszerzeń, które mogą istotnie nawiązywać do Twojej branży czy też lokalizacji. Prowadzisz biznes hotelarski? Warto zastanowić się nad domeną .hotel. Może prowadzisz sieć pubów bądź kawiarni? To z pewnością zainteresują Cię .cafe lub .pub. Pozwoli Ci to na stworzenie adresu internetowego, który będzie zapamiętany przez twoich klientów i identyfikujący Cię w sieci.
 5. Krótko i na temat, tak właściwie to wszystko zaczyna się od domeny, bez niej Twoja strona internetowa nie będzie dostępna dla internautów. To wizytówka twojej firmy, dlatego powinna nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności.
Poszukujesz taniej domeny?

W ramach Naszych usług dotyczących domen w Częstochowej, oferujemy:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen,
 • Bezpłatne wydanie kody authinfo,
 • Dokonanie delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Do nie dawna wybór rozszerzeń domenowych był bardzo ograniczony do takich, jak: .pl, .com, .net, .info, .org. Obecnie można wybierać z setek różnych rozszerzeń, domeny regionalne, funkcjonalne, dotyczące lokalizacji, branży i wielu innych aspektów. Nasz cennik domen tych popularnych, jak bardziej egzotycznych jest tak zoptymalizowany, aby każdy znalazł coś dla Siebie. Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie w prosty sposób oraz zaoszczędzić na samej domenie internetowej. Oferujemy wiele darmowych domen z popularnymi rozszerzeniami, sprawdź dostępność interesującej Cię, a zajmiemy się jej rejestracją.

Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny, a  jeżeli okaże się że jest wolna to zarejestrujemy ją dla Ciebie. Tanie domeny Częstochowa, to oferujemy. Jesteśmy do twojej dyspozycji, jeśli masz pytania. Pomożemy także z wyborem najodpowiedniejszej nazwy dla Twojej witryny i udostępnimy ją aby była dostępna dla potencjalnych klientów.

 

Darmowe domeny w Częstochowej … to niewątpliwie TURBOHOST.  U nas kupisz i zarejestrujesz darmową domenę internetową.