Domena - Radom w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co to jest domena internetowa?

Domena internetowa to nazwa, które identyfikuje stronę internetową w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP ( używane do komunikacji pomiędzy urządzeniami sieciowymi) na łatwe do odczytania dla człowieka nazwy domenowe. Domena to tak naprawdę adres strony czy sklepu internetowego. Składa się zawsze z dwóch części – nazwy głównej oraz rozszerzenia poprzedzonego kropką (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwą główną jest najczęściej słowem identyfikującym nazwę firmy czy organizacji, jej skrót czy opis działalności.

Właściciela każdej domeny możesz poznać, wykorzystując do tego celu bazę przechowujące takie dane w systemie WhoIs. Dzięki wyszukiwarce WhoIs zorientujesz się, kto jest obecnym właścicielem domeny, datę jej rejestracji i aktualizacji, a także poznać dane adresowe Abonenta. Wolną domenę można sprawdzisz w wyszukiwarce domen, które znajdują się na większości stron rejestratorów domen internetowych.

wolne domeny
Czym kierować się przy wyborze nazwy Swojej domeny?

Przygotowaliśmy kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Możesz zarejestrować domenę w Radomiu z rozszerzeniem wybranych z setek pozycji. W TURBOHOST możesz liczyć w kwestii wyboru tej „właściwej” domeny.

 1. Krótka nazwa do 15 znaków jest wskazana. Dłuższa nazwa będzie już mało czytelna i trudna do zapamiętania przez użytkowników. Kupując domenę, staraj się kierować zasadą „im krócej, tym lepiej”.
 2. Prostota w przypadku nazwy adresu internetowego jest niesłychanie istotna. Po pierwsze, jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to sam adres witryny, jest prosty do przekazania innym użytkownikom nawet w rozmowie telefonicznej. Po drugie, ludzie lubią sobie ułatwiać życie, dlatego nie lubią dodatkowych trudności, jaką z pewnością by była nazwa domenowa trudna do wymowy, z trudną frazą niekojarzącą się z niczym popularnym.
 3. Chwytliwa nazwa dla adresu internetowego pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to sporu atut w wyścigu o pozyskanie potencjalnych klientów. Warto się do tego przyłożyć, bo jeśli w nazwie naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane, to możemy trafić ze swoją ofertą do większej grupy docelowej.
 4. Rozszerzenie domenowe, nie powinno być bagatelizowane. Można oczywiście pójść na łatwiznę i wybrać, któreś z popularnych jak: .com, .pl, .net, .eu, .info i będzie to dobrym rozwiązaniem. Można też spróbować się wyróżnić, wybierając bardziej egzotyczne końcówki jak choćby np. .bike, .gallery czy .photo. Może to w ostatecznym rozrachunku przyczynić się do sukcesu marketingowego swojej marki w Internecie.
 5. Krótko i na temat, w przypadku domen także się sprawdza. Strona internetowa (domena) tak naprawdę jest twoją wizytówką w sieci, dlatego musi nawiązywać do marki lub choćby do tego, czym się zajmujesz. To nie może być zbiór przypadkowych i wyrwanych z kontekstu słów.
Chcesz zarejestrować wolną domenę w Radomiu?

W swojej ofercie posiadamy oprócz popularnych domen o rozszerzeniach: .com, .pl, .info, także tanie domeny regionalne i funkcjonalne. Oferujemy przy każdej ofercie:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Przy wyborze którejś z konfiguracji naszych serwerów otrzymujesz darmową domenę, którą możesz zarejestrować na własność i pozwoli Ci na zaistnienie w Internecie i umieszczenie swojej oferty na własnej stronie internetowej. Kupując domenę u nas i decydując się na hosting, otrzymasz także pakiet usług pocztowych. Nasz cennik domen jest zoptymalizowany tak, aby każdy znalazł odpowiednią dla swoich potrzeb domenę. Zawsze staramy się udzielać trafnych rad co do rozszerzenia domenowego, aby trafnie zdefiniować swoją działalność w sieci, ale także wyróżnić się na tle konkurencji. Tanie domeny Radom to, tylko TURBOHOST.

Dla nas liczy się zadowolenie naszych klientów, dlatego staramy się ułatwiać im znalezienie właściwej nazwy dla ich strony czy sklepu internetowego. Na stronie głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny. Wolną domenę będziesz mógł zakupić i zarejestrować w celu wykorzystania jej do własnych celów. Pomożemy Ci w tym i zajmiemy się wszelkimi formalnościami. Jeśli domena jest w posiadaniu innego Abonenta, a koniecznie chcesz ją posiadać to po porozumieniu się z obecnym właścicielem, dokonamy dla Ciebie cesji domeny.

Szukasz darmowych domen w Radomiu? Wybierz TURBOHOST, a z pewnością znajdziesz dla siebie idealny adres domenowy.