Domena - Gdynia w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co nazywamy domeną internetową?

Warto zwrócić uwagę na to, że wszystkie elementy marki w Internecie (witryna internetowa, w wiadomościach e-mail, w logo firmy) mają swój początek tak na prawdę w domenie. Dzięki domenie Twoja witryna może być dostępna dla Twoich klientów z każdego miejsca z dostępem do sieci. Domena internetowa to ciąg znaków, identyfikujących stronę w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Domena internetowa to – nazwa główna oraz końcówka poprzedzona kropką – rozszerzenie (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwą główną jest najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy czy organizacji. W Naszym przypadku nazwą główną jest turbohost, a rozszerzeniem – .pl. Połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl.

Chciałbyś dowiedzieć się kto jest właścicielem konkretnej domeny? Możesz się tego dowiedzieć dzięki wyszukiwarce WHOIS. Uzyskasz informacje dotyczące daty rejestracji i aktualizacji domeny, a także adresu Abonenta i ważności samej domeny. Aby sprawdzić czy domena jest wolna można wykorzystać do tego celu wyszukiwarkę domen. Dzięki temu będziesz miał pewność, że interesujący Cię adres internetowy jest dostępny i możesz go zarezerwować dla siebie.

najtańsze domeny
Właściwa nazwa domeny dla strony internetowej?

Poniższe wskazówki mogą okazać się pomocne przy wyborze nazwy dla swojej strony lub sklepu internetowego. Pamiętaj przy tym, że adres internetowy to twoja wizytówka w sieci dlatego warto zadbać, aby był odpowiedni.

 1. Krótka nazwa to podstawa. Przyrost formy nad treścią nie jest wskazany. Krótka nazwa domenowa jest łatwiejsza do zapamiętania przez internautów oraz trudniej pomylić adres strony przy jego wpisywaniu.
 2. Prostota w kwestii nazwy domeny ma swój cel i uzasadnienie praktyczne. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania podczas rozmowy to tym samym jej rozpoznawalność jest większa. Nazwa domeny pozwala wysyłać klientów i odwiedzających tam, gdzie jest taka potrzeba – na bloga, pocztę mailową czy witrynę. Prosta nazwa domeny ułatwi poruszanie się po wielu stronach i usługach sieciowych Twojej  firmy.
 3. Trafna i chwytliwa nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych przez internautów to połowa sukcesu marketingowego. Warto, dlatego pomyśleć nad nietypowym i zapadającym w pamięć Jeśli w nazwie Naszej domeny znajdą się słowa często wyszukiwane to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów.
 4. Wybór rozszerzenia w gruncie rzeczy nie jest sprawą, którą można pominąć. Można wybrać oficjalną Polską domenę .pl, bądź zdecydować się na rozszerzenie .info, gdy zamierzamy prowadzić serwis informacyjny i dzielić się z ludźmi ciekawymi informacjami. Może domena osobista .me. Obecnie są setki różnych rozszerzeń domenowych, z których każdy znajdzie odpowiednią dla Siebie.
 5.  Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych i nic nie znaczących słów.
Poszukujesz taniej domeny internetowej?

Oferujemy najtańsze domeny Gdynia na rynku. Gwarantujemy Naszym klientów:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Cennik domen oraz różnorodność rozszerzeń domenowych jest zoptymalizowany tak, aby każdy wybrał opcję, która będzie dla Niego odpowiednia. Kupując domenę u Nas przy skorzystaniu z hostingu domeny otrzymujesz pakiet usług pocztowych do prostego zarządzania skrzynkami pocztowymi w obrębie własnej domeny internetowej.  Wybierając Nasze serwery dostajesz darmową domenę. Ułatw sobie życie – jeśli korzystasz z innych Naszych usług, przenieś swoje domeny do TURBOHOST. Pomożemy Ci w bezpieczny i bezproblemowy sposób wytransferować Twoje strony internetowe na Nasze serwery.

Staramy się ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony internetowej. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny.  Kupuj domeny zbiorczo – możesz od razu zdecydować się na kilka nazw domenowych i zarejestrować je u Nas. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny. Dobierzemy takie nazwy i rozszerzenia, aby idealnie opisywały to czym się zajmujesz i co oferujesz Swoim klientom.

 

Najtańsze domeny w Gdyni … tylko w TURBOHOST.