Domena - Szczecin w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Co to jest domena internetowa - definicja

W dużym skrócie domena internetowa to ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS (Domain Name System), który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Nazwa główna oraz rozszerzenie składają się z kolei na nazwę domenową. Obecnie wybór rozszerzeń jest ogromny, do najpopularniejszych należą: .pl, .com, .net, .biz, .eu, .info. W Naszym przypadku nazwą główną jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl, a połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto jest obecnym właścicielem danej domeny to dzięki wyszukiwarce WhoIs zorientujesz się, a także uzyskasz dodatkowe informacje, te dotyczące daty rejestracji domeny i jej aktualizacji, a także adres i telefon Abonenta. Dostępność domeny można sprawdzić w wyszukiwarkach domen. Jeżeli jest ona wolna, można przystąpić do zakupu i rejestracji wybranej domeny internetowej.

darmowe domeny
Kilka istotnych rad przy ustalaniu nazwy domenowej

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę, najistotniejszych naszym zdaniem wskazówek, które będą pomocne w wyborze domeny:

 1. Krótka nazwa ułatwia życie. Nikt z nas nie lubi pamiętać wielu adresów, nazw ulic, a jeśli są one zbyt długie to, tym bardziej mamy problemy z ich pamiętaniem. Tak samo ma się to do domen internetowych, dlatego im krótsza nazwa tym lepiej. Przede wszystkim taki adres internetowy jest prostszy do zapamiętania przez internautów.
 2. Prostota. Jeśli nazwa jest prosta do przeliterowania i zawiera prostą pisownię to tym bardziej, jesteśmy skłonni do przekazywania jej innym i nie mamy z tym problemów np. podczas rozmowy telefonicznej.
 3. Trafna i chwytliwa dobrana nazwa pod względem najczęściej wyszukiwanych fraz przez użytkowników Internetu to ogromna przewaga marketingowa nad konkurencją. Staraj się dobrać nazwę domeny tak, aby Internauci znaleźli, to czego szukają już w samej nazwie domenowej.
 4. Wybór rozszerzenia domeny także jest istotny. Możesz wybrać tak naprawdę z setek różnych rozszerzeń, które są mniej lub bardziej popularne. Jeśli prowadzisz nietypowy biznes, możesz pozwolić sobie na nietypowe rozwiązania, warto wybrać domenę z rozszerzeniem, które dobitnie będzie pasować do tego, czym się zajmujesz. Dla przykładu: .solar, .house, .marketing, .holiday, te inne nietypowe domeny możesz obecnie zarejestrować.
 5. Krótko i na temat w przypadku nazwy dla domeny ma także znaczenie. Domena to tak naprawdę wizytówka twojej firmy, dlatego musi nawiązywać do marki lub prowadzonej działalności, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. To nie może być zbiór przypadkowych słów.
Darmowe domeny w Szczecinie?

W naszej ofercie znajdziesz szereg propozycji darmowych domen Szczecin w subdomenie .turbohost. Staramy się oferować najtańsze domeny na rynku, a ponadto oferujemy:

 • Darmowy transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Wybór odpowiedniej nazwy domenowej może zostać dokonany po uprzednim audycie i podaniu zakresu prowadzonej działalności, branży, w jakiej się działa i wielu innych czynników. Dodatkowym atutem, który przemawia z tym, aby kupić domenę u nas, jest szereg pakietów oferowanych wraz z innymi naszymi usługami. Dla przykładu wybierając nasze serwery, dostajesz darmową domenę, umożliwi Ci to na zaistnienie w Internecie w prosty sposób, możesz także zamówić kilka domen w pakiecie, to dodatkowo zmniejszy koszt ich rejestracji. Kupując domenę u nas i decydując się na hosting, otrzymasz także pakiet usług pocztowych. Dokonujemy bezproblemowych i co ważniejsze darmowych, cesji domen internetowych.

Jeżeli zastanawiasz się, czy interesująca Cię domena jest wolna, to skorzystaj z naszej wyszukiwarki domen. Uzyskasz podpowiedź co do dostępności odpowiednich rozszerzeń, a także propozycje innych podobnych nazw. Dbamy o dobre relacje z klientami. Jesteśmy do twojej dyspozycji w każdej kwestii odnoszącej się Twojej domeny.

 

Darmowe domeny w Szczecinie? To oferuje TURBOHOST.