Domena - Warszawa w TURBOHOST – chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla Twojej strony internetowej

Jak można zdefiniować domenę internetową?

Wielu internautów codziennie zadaje to pytanie szukając pomysłu na chwytliwą i prostą nazwę dla Swojej strony bądź sklepu internetowego. Odpowiedź jest w gruncie rzeczy prosta. Domena internetowa to tak naprawdę ciąg znaków, które identyfikują stronę w systemie DNS, który został stworzony po to, aby zastąpić adresy IP ( urządzenia sieciowe do komunikacji w Internecie używają właśnie tych adresów) łatwymi do zapamiętania przez człowieka nazwami. Domena internetowa tak naprawdę składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki poprzedzonej kropką – rozszerzenia (.pl, .com, .net, .biz, .eu, .info). Nazwą główną jest najczęściej fraza najbardziej identyfikująca nazwę firmy czy organizacji, jej skrót bądź też opisująca jej działalność. W Naszym przypadku nazwą główną jest turbohost, z kolei rozszerzeniem – .pl, a połączenie tych dwóch ciągów znaków składa się właśnie na nazwę domenową turbohost.pl. Interesuje Cię kto jest właścicielem konkretnej domeny? Dzięki wyszukiwarce WHOIS zorientujesz się kto jest obecnym właścicielem domeny, datę jej rejestracji i aktualizacji, a także adres Abonenta. Wolną domenę można sprawdzić w wyszukiwarkach domen, po potwierdzeniu o jej dostępności można przystąpić do zamówienia i rejestracji domeny.

najtańsze domeny
Jak właściwie dobrać nazwę domeny?

Będąc liczącym się rejestratorem domen internetowych, staramy się, aby nasi klienci otrzymywali pomoc na najwyższym poziomie. Z tej racji przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad, które będą pomocne przy wyborze nazwy domenowej.

 1. Nazwa powinna być jak najkrótsza. W przypadku nazw domenowych, im krótsza, tym lepsza. Krótka nazwa składająca się do 15 znaków jest po prostu łatwiejsza do zapamiętania przez użytkowników.
 2. Nazwa musi być jak najprostsza. Łatwiej będzie przekazać przyjacielowi adres interesującej strony internetowej podczas zwykłej rozmowy.
 3. Właściwy dobór słów w nazwie. Jeśli w nazwie domeny znajdą się słowa kluczowe, które są często wyszukiwane, to możemy trafić ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych klientów. Będzie to dodatkowy sukces marketingowy, bo przyczyni się do lepszego pozycjonowania strony pod określone frazy.
 4. Rozszerzenie domenowe także ma znaczenie. Można zdecydować się na któreś z popularnej piątki: .pl, .com, .eu, .info, .biz. Można także spróbować się wyróżnić i wybrać coś, co może bardziej wiązać się z prowadzoną przez nas działalnością. Rozszerzenia takie jak: .photo, .clothing, .pub cieszą się popularnością wśród odpowiednio, fotografów, właścicieli sklepów odzieżowych, prowadzących sieć pubów.
 5. Domena musi być tematyczna. To znaczy nie może składać się ze zbioru nic nieznaczących fraz i słów. Powinna bezpośrednio dotyczyć tego, czym firma się zajmuje lub wprost identyfikować jej nazwę własną. Zabieg ten jest istotny, aby nie wprowadzać nie potrzebnie w błąd klientów.
Najtańsze domeny w Warszawie?

Staramy się oferować najtańsze domeny w Warszawie. TURBOHOST zagwarantuje Ci:

 • Transfer domen od innych akredytowanych rejestratorów,
 • Cesje domen, czyli zmianę właściciela domeny,
 • Bezpłatnie wydajemy kody authinfo,
 • Dokonujemy delegacji domen, przypisujemy domenę do właściwego serwera,
 • Udostępniamy narzędzia, które umożliwiają na swobodne zarządzanie domeną,
 • Sprawdzenie dostępności domeny,

Jeśli masz już własną stronę internetową to przy wyborze naszych serwerów, dostajesz darmową domenę, która umożliwi Ci zaistnieć w Internecie w prosty sposób. Nasz cennik domen jest zoptymalizowany tak, aby każdy zainteresowany wybrał opcję dla Niego z odpowiednim rozszerzeniem domenowym. Najtańsze domeny do zarejestrowania możesz znaleźć u nas. Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozszerzenie domenowe, które najbardziej będzie odpowiadać twojej działalności. Jeśli nie chcesz podejmować tej decyzji samemu to zdaj się na nas.

Staramy się ułatwiać klientom znalezienie właściwej nazwy dla ich strony. Z poziomu strony głównej TURBOHOST sprawdzisz dostępność domeny, a  jeżeli okaże się, że jest wolna to zarejestrujemy ją dla Ciebie. Jesteśmy do twojej dyspozycji, skontaktuj się z Nami, a pomożemy z wyborem najodpowiedniejszej nazwy domeny.

 

Poszukujesz najtańszych domen w Warszawie? To oferta TURBOHOST jest dla Ciebie. U nas kupisz i zarejestrujesz domenę w dobrej cenie.